بابت استخدام‌های غیرقانونی کردستان در صحن مجلس به دولت تذکر می‌دهم

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی
بدون دیدگاه
سه شنبه - 30 می 2017

نماینده مردم سنندج در مجلس در بازدید از دفتر ‌تسنیم کردستان:
بابت استخدام‌های غیرقانونی کردستان در صحن مجلس به دولت تذکر می‌دهم/ پیگیری استخدام‌های غیرقانونی در قالب تحقیق و تفحص

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با بیان اینکه بابت استخدام‌های غیرقانونی کردستان در صحن مجلس به دولت تذکر می‌دهم گفت: باید مشخص شود در چه اداراتی چه کسانی جذب شده‌اند و مسئولان غیربومی که خویشان خود را استخدام کرده‌اند باید پاسخگو باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سیداحسن علوی در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم در کردستان‌ با اشاره به انجام برخی استخدام‌های غیرقانونی در استان اظهار داشت: اخیراً فردی در دیواندره به ما مراجعه و ضمن ارائه یک درخواست اظهار کرده در آزمون استخدامی پذیرفته شده‌ام ولی متأسفانه شاهد هستم فردی از یک شهر دیگر برای حضور در آن جایگاه به اینجا مراجعه کرده است.

وی با اشاره به اینکه می‌بینیم افرادی هم از استان‌های دیگر در اینجا جذب شده‌اند گفت: وقتی هم در این باره سؤال می‌پرسیم عنوان می‌کنند که سازمان سنجش آزمون برگزار کرده است!

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه ذکر شد جزو مواردی است که ما را رنج می‌دهد و در این باره حتماً تذکر لازم را خواهیم داد و باید مشخص شود در چه اداراتی چه کسانی جذب شده‌اند.

وی گفت: اگر جذب این افراد در چارچوب قانون و از محدوده جغرافیایی کردستان انجام شده باشد بدین معنی که برای مثال فردی اهل سقز در سنندج استخدام و فردی سنندجی هم در سقز جذب شده باشد که امری قابل پذیرش است ولی اگر قرار باشد افرادی از استان‌های دیگر در اینجا جذب شده باشند برای ما قابل پذیرش نبوده و آن را تحمل نخواهیم کرد و حتماً باید در این امر تجدید نظر شود.

علوی افزود: مسئولانی در کردستان داریم که خود از جایی دیگر به اینجا آمده و خویشاوندان خود را هم با خود به اینجا آورده و مشغول به کار کرده‌اند که این افراد باید در برابر عملکردشان پاسخگو شوند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از کارهایی که لازم است دولت دوازدهم انجام دهد و ما هم در قالب تحقیق و تفحص آن را پیگیری خواهیم کرد آن است که برخی افراد غیربومی چطور در کردستان جذب شده‌اند و بنده به عنوان نماینده مردم کردستان قطعاً این کار را انجام خواهم داد.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای پیگیری استخدام‌های غیرقانونی برخی افراد در کردستان در گام نخست در صحن مجلس تذکر خواهم داد و ثانیاً حتماً موضوع را از مجاری قانونی پیگیری خواهم کرد.


نوشته شده توسط:modir - 413 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 284
برچسب ها:
دیدگاه ها