علوی: روحانی حاضر به تشکیل جلسه با نمایندگان کردستان نشد

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 17 می 2017

نماینده سنندج در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

وضعیت ‌معیشت مردم در دولت یازدهم عقب‌گرد داشت/روحانی حاضر به تشکیل جلسه با نمایندگان کردستان نشد

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: «۱۰۰» بار به معاون پارلمانی رئیس جمهور درخواست جلسه نمایندگان مردم کردستان در مجلس با “روحانی” یا معاون اول رئیس جمهور کرده‌ایم اما متأسفانه هیچ‌ جلسه‌ای برای ما نگذاشتند.

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با اشاره به مسئله انتخابات اظهار داشت: تکرار انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری، مجلس و شوراهای شهر و روستا در کشور ایران واقعاً «صحنه شعور مردم و انعکاس تصمیمات و اراده ملت» را نشان می‌دهد.

وی گفت: مردم در انتخابات ریاست جمهوری به‌خاطر آینده کشور باید خیلی با آگاهی و مطالعه‌ شده وارد صحنه انتخابات شوند و در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز مختصات، مشخصات، تخصص و پارامترهای افراد موردنظر خود را در نظر بگیرند.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس تصریح کرد: در جریان انتخابات نواقص و کوتاهی‌های وجود دارد که قاعدتاً رسانه ملی باید شاخص یک فرد توانمند را مشخص کند تا مردم براساس آن شاخص‌ها و توانمندی‌ها کاندیداها را انتخاب کنند و در روستاها نیز نباید انتخاب‌ها سلیقه‌ای، قوم و فامیلی باشد.

وی گفت: متأسفانه در انتخابات کشور ایران براساس احساسات کار می‌کنیم درصورتی که باید از احساسات دور باشیم و واقعیت‌ها را ببینیم و فردی که دارای تجربه، تعهد و تخصص است را انتخاب کنیم تا بتواند کارها را پیش ببرد.

علوی افزود: در این انتخابات ریاست جمهوری نباید همیشه تجربیات تلخ را دوباره تجربه کنیم چون خیلی بد است و انسان یکبار حق دارد اشتباه کند اما دو بار خطا بوده و آن اشتباه محسوب نمی‌شود.

مردم در انتخابات ریاست جمهوری فردی را انتخاب کنند که اهل خیانت نباشد

وی اظهار کرد: باید بدانیم چه کسانی به درد می‌خورند و اهل خیانت نیستند و پیشینه خاصی دارند را انتخاب کنیم و حتی اولیای الهی نیز فرموده‌اند که در انتخاب مسئولان، مدیران و کارگذاران از «خانواده‌های صالح» انتخاب کنید چراکه هرلباسی به تن لاله‌رخان زیبا نیست.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: نباید هر مسئولیتی به هر فردی سپرده شود و اگر در خیلی جاها کم آورده‌ایم به‌خاطر آن بوده که کار را به دست کاردان نسپرده‌ایم و فقط کسانی سرکار رفته‌اند که به فکر جیب و جمع‌ کردن مال خود بودند و در صورتی که فرد هم در آن خط و مسیر قرار گرفت معلوم است که کار آن فرد پایدار نمی‌ماند و به‌خاطر آن بوده که در برخی از حوزه‌های کشور مانده‌ایم.

وی گفت: استان کردستان که به‌عنوان منیاتوری از کشور بوده و می‌تواند استان سیاسی و مهمی تلقی شود اما متأسفانه در انتخاب‌ها اشتباهاتی به‌وجود آمده و این کار هم سبب شده که در خیلی از جریانات سیاسی و حوزه‌های اقتصادی «عقب رفت» برویم و باید در این انتخابات خیلی دقت کنیم.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس خاطر نشان کرد: باید در انتخابات ریاست جمهوری فردی را انتخاب کنیم و آینده و سکان هدایت کشور را به آن بسپاریم که به درد کشور بخورد چراکه یک رأی سبب تغییر مسیر محله، شهر، استان و کشور می‌شود.

حضور حداکثری در انتخابات می‌تواند اعتراض به افرادی باشد که قول‌هایی داده‌اند اما انجام نداده‌اند!

وی گفت: حضور همه مردم در این انتخابات لازم بوده و حاضر نشدن پای صندوق‌های رأی معنایی ندارد و صندوق انتخابات می‌تواند تابوت و اعتراضی محترمانه به افرادی باشد که قول‌هایی داده‌اند اما انجام نداده‌اند و توسعه و اتفاقات خاصی ایجاد نشده و فرد می‌تواند با این کار اعتراضات خود را انجام بدهد و انتقام خود را بگیرد.

علوی در پاسخ به این سوأل که آیا با توجه به شرایط کنونی کشور احتمال دارد که انتخابات به مرحله دوم کشیده شود یا خیر، افزود: در کشور خودمان همیشه 20 تا 30 درصد آرای خاکستری داریم و آن رأی‌ها سرگردان بوده اما اعمال آنها در دقایق آخر بی‌نهایت اثرگذاری دارد.

وی اظهار کرد: شاید در انتخابات ریاست جمهوری اختلاف آرای فرد اول با دوم بیشتر باشد اما احتمال دارد دو نفر از کاندیداهای ریاست جمهوری به مرحله دوم بروند و این کار هم برای کشور هزینه‌بر بوده اما چاره‌ای نیست و چون مردم در بُعد اقتصادی در فشار هستند تصمیمات دیگری می‌گیرند.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: امیدوارم که این انتخابات ختم به‌خیر شود و هرآنچه که به مصلحت مملکت بوده پیش بیاید و رو‌به بهبودی خاصی باشد.

وی خطاب به همه مردم کردستان گفت: بنده نیز به‌عنوان خادم مردم از همه مردم این استان تقاضا دارم که در انتخابات «حضور گسترده‌ای» داشته باشند چراکه همه شبکه‌های بیگانه روی کردستان چشم دوخته‌اند و این خیلی مهم است.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس خاطر نشان کرد: مردم کردستان در انتخابات به‌درستی فکر کنند و بعد انتخاب کنند و به شایعات توجه نکنند و در این انتخابات پیش‌رو شعور و اندیشه سیاسی بالای مردم را به نمایش می‌گذاریم.

وی با اشاره به آخرین مناظره کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: در مناظره سوم خیلی مردم را بدبین کردند و حتی در فضای مجازی نوشته بودند: [که مسئولین خیلی دغدغه مملکت را دارند و معلوم است که مردم خوب عمل نکرده‌اند!] و این پیام خیلی عجیبی بوده چراکه مرد فهمیده هستند و تهمت زدن معنایی نداشت و بنده چه انتظاری داشته باشم!

علوی با اشاره به یک مثال برای برخی موارد مطرح شده در مناظره سوم افزود: یکی از وزیران می‌خواست رأی اعتماد بگیرد مواردی برای وی مطرح شد گفتم اگر شخص بنده بودم اصلاً به وزارتخانه نمی‌رفتم‌ و انصراف می‌دادم چون حتی آبدارچی هم جواب آن فرد را نمی‌دهد!

وی با اشاره به وضعیت ‌معیشت مردم استان کردستان اظهار کرد: بنده از زبان خود مسئولین دولتی شنیده‌ایم که اذعان کرده‌اند که کردستان نسبت به استان‌های دیگر کشور از مسیر توسعه عقب است.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: متأسفانه دولت یازدهم به آنچه که به مردم کردستان قول داده بود نتوانست عمل کند و کم‌لطفی‌های زیادی به این استان کرد.

100 بار درخواست جلسه با “روحانی” کرده‌ایم اما متأسفانه هیچ‌ جلسه‌ای برای ما نگذاشتند!

وی با اشاره به نمونه کم‌لطفی‌های دولت یازدهم به کردستان گفت: روحانی با اکثر نمایندگان استان‌ها در مجلس جلسه داشتند در صورتی که بنده به منظور بررسی مشکلات و پیگیری مطالبات «100» بار به معاون پارلمانی رئیس جمهور درخواست جلسه نمایندگان مردم کردستان در مجلس با “روحانی” یا معاون اول رئیس جمهور کرده‌ایم اما متأسفانه هیچ‌ جلسه‌ای برای ما نگذاشتند!

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس خاطر نشان کرد: بنده حتی اعلام کرده‌ام که برگزاری جلسه برای نمایندگان کردستان در مجلس نسبت به استان‌های دیگری که در مرکز هستند و خیلی مشکل ندارند مهم‌تر است اما گوش ندادند.

علوی افزود: وقتی مشکلات زیادی در کردستان وجود دارد و بنده به نمایندگی این مردم نمی‌توانم اینها را به رئیس جمهور منعکس کنم آیا چه اتفاقی ممکن است که رخ بدهد؟!

وی اظهار کرد: دست‌هایی در کار است تا ما نمایندگان مردم کردستان در مجلس برای پیگیری مطالبات و بیان مشکلات مردم این استان نتوانیم ارتباط نزدیکی با رئیس جمهور نداشته باشیم! و واقعاً متأسف هستم.


نوشته شده توسط:modir - 413 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 282
برچسب ها:
دیدگاه ها