دولت یازدهم سرمایه‌گذاری زیادی در کردستان انجام نداده است

دسته: آخرین خبرها , اقتصادی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 23 مارس 2017

نماینده سنندج در مجلس:
دولت یازدهم سرمایه‌گذاری زیادی در کردستان انجام نداده است
نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با اشاره به افتتاح تونل ۵۰۰ متری در سفر رئیس جمهور به کردستان گفت: در «دولت تدبیر و امید» آن چنان سرمایه‌گذاری در استان کردستان نشد.
سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج در پاسخ به این سؤال که سفر یک‌روزه رئیس جمهور به کردستان چه دستاوردی می‌تواند داشته باشد اظهار داشت: رئیس جمهور در این ایام عید به سه استان کشور از جمله استان کردستان سفر می‌کند و حتماً پروژه‌هایی نیز در حد رئیس جمهور برای افتتاح دارند.
وی با بیان اینکه واقعاً هنوز نمی‌دانم که آیا رئیس جمهور پنجم فروردین ماه به کردستان می‌آید یا خیر و اطلاع دقیقی هم از همه برنامه‌های سفر نداریم گفت: تاکنون برنامه سفر رئیس جمهور را نمی‌دانیم و برنامه‌ای به ما نمایندگان مردم کردستان در مجلس اعلام نشده اما شاید در روزهای آینده به ما اطلاع بدهند.
باید منتظر بمانیم و ببینیم رئیس جمهور در کردستان چه پروژه‌هایی را افتتاح می‌کند
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با اشاره به اینکه باید رئیس جمهور بداند که مشکلات استان کردستان به ویژه در حوزه کار و اشتغال چقدر زیاد است تصریح کرد: امیدوارم که رئیس جمهور در سفر خود به استان کردستان پروژه‌هایی را برای این استان تعریف و افتتاح کند اما باید منتظر بمانیم و ببینیم چه پروژه‌هایی برای افتتاح دارد.
وی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید، اشتغال» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: امیدواریم امسال تلاشی برای کار و اشتغال استان کردستان انجام شود و سال خوبی برای مردم باشد.
علوی با اشاره به دستاوردهای دولت در کردستان افزود: خود دولت و مسئولان دولتی که در استان کردستان هستند بهتر است دستاوردهای خود را تحلیل کنند اما به نظر بنده در «دولت تدبیر و امید» آنچنان سرمایه‌گذاری در استان کردستان نشد.
وی با اشاره به وضعیت کردستان در برخی شاخص‌های توسعه ضرورت ایجاد کارخانه‌های صنایع و معادن در کردستان را یادآوری کرد و گفت: هم‌اکنون در وضعیت جاده‌های روستایی، کردستان جزو آخرین استان‌های کشور است و در راه‌های مواصلاتی بین شهری نیز وضعیت مناسبی نداریم.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با بیان اینکه معتقدم برای توسعه استان کردستان همه ما باید با هم هماهنگ باشیم، افزود: اگر در جایی به عنوان نماینده مردم این استان اظهار نظری می‌کنم و نقاط ضعف‌ها را متذکر می‌شوم به خاطر مردم و توسعه این استان است و نیاز شخصی در این امر دخالتی ندارد اما افرادی در فضای مجازی و به عنوان خبرنگار! علیه نماینده مردم دست به جوسازی می‌زنند.
وی با اشاره به برخی انگ‌‌زنی‌ها در کردستان توسط افراد معلوم‌الحال خاطرنشان کرد: نبود فوق تخصص، تجهیزات مدرن و نقاط ضعف و کمبودهای شهرستان‌های دیواندره و کامیاران را به گوش مسئولان رساندن عین انجام وظیفه توسط نماینده است و برخی جوسازی‌ها نمی‌تواند بنده را از پیگیری مشکلات مردم منصرف کند.
علوی با اشاره به مقایسه خود از استان کردستان با “شهرستان بدره ایلام” گفت: مردم “شهرستان بدره ایلام” کاری کردند که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شخص فرماندار عذرخواهی کند اما اگر آن فرماندار در استان کردستان بود در همان روز برکنار می‌شد چون در اینجا پشتوانه‌ای نداشت.
وی افزود: تفاوت استان کردستان با استان‌های دیگر کشور در این است که پشتوانه نداریم و مشخص است که توسعه پیدا نمی‌کنیم و استان کردستان حرکتی نمی‌کند.

سفر رئیس جمهور به کردستان و افتتاح تونل 500 متری
علوی با اشاره به سفر یک‌روزه رئیس جمهور به استان کردستان، افزود: جایگاه رئیس جمهور از آن بالاتر است که به استان کردستان بیاید و «تونل 500 متری» که از بیست سال قبل عملیات آن شروع شده را افتتاح کند و سؤال اینجاست که این چه کاری است که مسئولان استان کردستان این گونه تصمیم‌ می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید پروژه‌های بزرگی چون بیمارستان کوثر را افتتاح کند، خاطرنشان کرد: اگر تصمیم‌گیری با بنده بود، اجازه نمی‌دادم که «بیمارستان کوثر سنندج» توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با عجله افتتاح شود اما متأسفانه در برخی امور تعصبات دخالت داده می‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: استان کردستان با این شرایط کنونی هرگز توسعه پیدا نمی‌کند چون خود ما مردم این استان علیه یکدیگر هستیم و مسئولان دولتی هم تمایلی برای توسعه استان در خود نمی‌بینند.
وی با اشاره به برخی اهانت‌های هدایت شده در استان علیه نماینده مردم در مجلس، گفت: جایگاه نماینده مردم در خانه ملت جایگاهی رفیع است و یک نماینده نباید خود را زیر «چتر یک وزیر» ببرد.
علوی افزود: همه مردم استان کردستان انتظار دارند که رئیس جمهور و هیئت دولت با جدیت به وضعیت کردستان توجه کنند چون نمی‌شود این استان را با استان‌های دیگر مقایسه کرد.
وی تصریح کرد: مردم کردستان همیشه به نظام و انقلاب پایبند بوده و وفادار هستند و اگر در زمان مانده به انتخابات اتفاق خاصی از سوی دولت در این استان نیفتند نمی‌‌توانیم سر مردم کلاه بگذاریم.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: باید بدانیم و بررسی کنیم پروژه‌ای که در استان کردستان افتتاح می‌شود چقدر برای ایجاد اشتغال، کار و از بین بردن بیکاری مردم این استان ارزشمند و مؤثر بوده چون مردم آنقدر آگاه شده‌اند که وقتی به یک روستا هم بروید وضعیت را به ‌خوبی تحلیل می‌کنند.
«کولبری» برای فردی که فوق‌لیسانس دارد دردآور است
وی افزود: دولت باید در مناطق کردنشین همچون کردستان تلاش کند و دیگر چیزی به نام «کولبری» در این استان نماند چون واقعاً انجام کاری مانند «کولبری» برای فردی که فوق‌لیسانس دارد خیلی دردآور است.
علوی خطاب به رئیس جمهور هم گفت: انتظار داریم در صورت رأی آوردن مجدد رئیس جمهور همانند این دوره، کردستان مورد «بی‌مهری» قرار نگیرد.
وی با اشاره به وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور به مردم کردستان، افزود: معتقدیم وعده‌هایی که به مردم کردستان داده شد محقق نشده است


نوشته شده توسط:modir - 413 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 318
برچسب ها:
دیدگاه ها