اعتراض مهندس علوی بە سفر تبلیغاتی وزیر بهداشت بە کردستان

دسته: آخرین خبرها , دسته‌بندی نشده , سلامت , سیاسی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 2 مارس 2017

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس:
سفر وزیر بهداشت و درمان به کردستان تبلیغی بیش نبود/شأن نماینده مردم کردستان از وزیر بالاتر است/ سفر دو ساعته بدون دستاورد باری از مشکلات کردستان برنمی‌دارد
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با انتقاد به سفر سه ساعته وزیر بهداشت و درمان به استان کردستان، گفت: بیمارستان کوثر هیچ ربطی به دولت ندارد بلکه وزیر بهداشت تنها برای یک سفر تبلیغی به کردستان آمده بود و گرنه باید دردهای مردم کردستان را می‌شنید.

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با انتقاد شدید از سفر سه ساعته وزیر بهداشت به استان کردستان، اظهار کرد: سفر آقای قاضی‌زاده هاشمی به کردستان هیچ دستاوردی نداشت.

وی با بیان اینکه تنها دستاورد این سفر ثناگویی عده‌ای در مورد اقدامات وزیر بهداشت بود، افزود: وزیر بهداشت در سفر به سیستان و بلوچستان 4 روز ماند و از نزدیک مشکلات زیرساختی و سایر حوزه‌های این استان در بخش بهداشت و درمان را بررسی کرد، اما سفرشان به کردستان کمتر از 3 ساعت طول کشید.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر سه ساعته نیز زمان برای بیان مشکلات جدی استان کردستان در حوزه بهداشت و درمان داده نشد و برخی‌ها نیز به جای بیان مشکلات و بیان رنج واقعی مردم در این بخش، بیشتر وقتشان را صرف تقدیر و تشکر از کارهای وزیر در زمینه درمان شوخان و ستایش کردند.

وی اضافه کرد: کردستان شوخان و ستایش‌های زیادی دارد که نیاز به درمان و توجه هستند ولی متاسفانه برخی‌ها دلشان را به این اقدامات جزئی خوش کرده و مشکلات اصلی استان را در بحث زیرساخت پزشکی و نیروی متخصص مورد نیاز در تخصص‌های پزشکی مختلف به راحتی نادیده می‌گیرند.

علوی گفت: بیمارستان کوثر سنندج از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به کردستان است و اعتبار آن هم از محل سفر ایشان تامین شده و دولت در بحث تجهیز آن اقدام می‌کند نه ساخت این پروژه!

وی تاکید کرد: مردم کردستان تقدیر واقعی را باید از رهبری می‌کردند، این در حالی است که حتی در بروشورها و پلاکاردهای افتتاحیه این پروژه، اسمی از رهبری برده نشده بود.

این نماینده مجلس افتتاح این پروژه را مانوری برای دولت دانست چرا که یک سفر دو سه ساعته که نمی‌تواند مشکلات بخش بهداشت و درمان استان را سامان بخشد.

وی به وضعیت نگران‌کننده بیمارستان‌های توحید سنندج، دیواندره و کامیاران گریزی زد و افزود: آقای وزیر بهداشت باید بداند که ساختمان بیمارستان توحید سنندج و بیمارستان‌ کامیاران و دیواندره بوی گهنگی و فرسودگی می‌دهد.

وی عدم وجود نیروهای متخصص را از دیگر مشکلات حوزه بهداشت و درمان کردستان عنوان کرد و اظهار داشت: توسعه فیزیکی مراکز درمانی بدون داشتن متخصص عروق، سرطان خون کودکان و برخی تخصص‌های دیگر در بیمارستان‌های استان کاری از پیش نمی‌برد.

علوی خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از دستیاران به کلان‌شهرها می‌روند و مردم کردستان به دلیل نبود پزشکان متخصص و فوق‌تخصص در بدنه درمانی با مشکلات جدی مواجه هستند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حالی از موفقیت طرح تحول سلامت حرف زده می‌شود که این طرح برای عده‌ای درآمدزا و عده‌ای دیگر را نابود کرده است.

وی خطاب به وزیر بهداشت و درمان گفت: تکلیف کارانه نیروهای مشغول به کار در مراکز درمانی مشخص شود چون عدم پرداخت این کارانه‌ها موجب ایجاد بی‌انگیزگی شدید در بین پرسنل به ویژه پرستاران شده است.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات اجرای طرح تحول سلامت این است که عده‌ای را بالا برد و بعضی‌ها را به زمین زد که این امر موجب بی‌رغبت شدن مجموعه شده است.

وی گفت: مراکز درمانی در استان کردستان خریدهای مورد نیاز خود را از استان‌هایی مانند مشهد وارد می‌کنند در حالی که از کارخانه تولید تجهیزات پزشکی در استان خرید نمی‌کنند و چرایی این قضیه باید روشن شود.

علوی با بیان اینکه وزیر بهداشت و درمان باید در مورد مرگ مادر جوان مریوانی پاسخگو باشد، اظهار کرد: این وظیفه من نماینده نیست که وزیر را همراهی کنم، وزیر بهداشت باید حرف نماینده مردم را گوش دهد و نماینده مردم نیز باید به جای ثناگویی، مشکلات مردم و استان را مطرح کند.

وی خطاب به وزیر بهداشت گفت: آقای هاشمی به عنوان نماینده مردم کردستان خود را از شما بالاتر می‌دانیم و به دلیل اعتراض به نحوه برخورد با مردم کردستان و انجام چنین سفرهای تبلیغی و مانورهای بدون دستاورد جلسه را ترک کردم.

این نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع خطاهای پزشکی به ویژه مسأله مرگ مادر جوان مریوانی را پیگیری و از وزیر بهداشت در آینده سوال خواهم کرد.

علوی در پایان خطاب به وزیر بهداشت اظهار کرد: آقای هاشمی، درد مردم کردستان در حوزه بهداشت و درمان بسیار بزرگتر از اینهاست و سفر دو ساعته و بدون دستاورد شما نمی‌تواند باری از این مشکلات بردارد


نوشته شده توسط:modir - 417 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 586
برچسب ها:
دیدگاه ها