اظهارات علوی در مورد بازگشایی معابر کولبری کردستان

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی , بین المللی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 7 آوریل 2016
اظهارات علوی در مورد بازگشایی معابر کولبری کردستان

سید احسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کردستان، استانی ثروتمند و دارای قابلیت ها وظرفیت های ویژه ای است، گفت: متاسفانه تاکنون این قابلیت ها و ظرفیت های استان شکوفا نشده و مورد بهره برداری قرار نگرفته است. وی عنوان کرد: چه دولت های گذشته و چه دولت کنونی نتوانستند یا به نحوی برای آنها امکان پذیر نبوده که ثروت های این استان را تبدیل به ارزش افزوده کنند واینگونه اقتصاد این استان را متحول سازند.

اظهارات علوی در مورد بازگشایی معابر کولبری کردستان

سید احسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کردستان، استانی ثروتمند و دارای قابلیت ها وظرفیت های ویژه ای است، گفت: متاسفانه تاکنون این قابلیت ها و ظرفیت های استان شکوفا نشده و مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

وی عنوان کرد: چه دولت های گذشته و چه دولت کنونی نتوانستند یا به نحوی  برای آنها امکان پذیر نبوده که ثروت های این استان را تبدیل به ارزش افزوده کنند واینگونه اقتصاد این استان را متحول سازند.

وی با اشاره به اینکه مرز یکی از مهمترین و بهترین قابلیت های استان است، بیان کرد: کردستان دارای 230 کیلومتر مرزمشترک با عراق است، و این ظرفیتی است که بسیاری دیگر از استان های کشور فاقد آن هستند.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جای بسی تاسف است که ظرفیت مرزی بودن استان تاکنون به عنوان فرصتی برای توسعه استان مورد استفاده قرار نگرفته است.

علوی یادآورشد: در جلسات متعددی به مزیت های و فرصت های حاصل از وجود مرز در کردستان پرداخته ایم و بر بازگشایی معابر مرزی و ساماندهی آنها تاکید کردیم.

وی از فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به دلیل بازگشایی بازارچه های موقت مرزی استان تشکر کرد و گفت: علارغم تعداد زیاد بیکاران استان که هر روز هم بر تعداد آنها افزوده می شود بازگشایی این بازارچه ها می تواند فرصت اشتغالزایی برای مردم ما به ویژه مرزنشیان فراهم کند و بی شک  همین مسئله هم ایجاد شادی و نشاط در جامعه را به دنبال دارد.

وی بیان کرد: امیدواریم با شرایط ایجاد شده افرادی که اقدام به امر تجارت و بازرگانی در بازارچه های موقت مرزی استان می کنند مراعات چارچوب قوانین و شرایط مرزی را کنند.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کردستان نیازمند جهش و حرکت بزرگی در حوزه اقتصادی است، اظهارداشت: مردم این استان از نظراقتصادی در تنگنا هستند و اگر وضعیت مرزهای این استان ساماندهی و نظامند شود شاهد مرتفع شدن بخش زیادی از مشکلات اقتصادی مردم این منطقه خواهیم بود.

علوی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بسیار هوشمندانه به مسئله قاچاق در کشورمان اشاره کردند، گفت: رهبری قاچاق را کار و اقدام دشمن تلقی کردند که ضرر آن متوجه کیان ملی و اقتصاد است.

وی ادامه داد: زمانی که مرزهای ما نظامند شوند دیگر دلیلی برای قاچاق کالا و ارز وجود نخواهد داشت و برای افراد هم  از نظر اقتصادی به صرفه  نخواهد بود که به این کار اقدام کنند.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: انتظار می رود که با همکاری و تعامل بهتر هر چه سریعتر وضعیت مرزهای استان کردستان ساماندهی شده و از این ظرفیت ویزه در راستای کمک به توسعه و ارتقاء هر چه بیشتر استان بهره برداری شود که عملیاتی کردن این مهم زمینه و شرایط را برای ایجاد و تامین امنیت بهتر در مرزها و در نهایت در سراسر استان کردستان فراهم خواهد کرد.


نوشته شده توسط:modir - 426 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 851
برچسب ها:
دیدگاه ها