اظهارات سید احسن علوی دربارە استیضاح آخوندی

دسته: آخرین خبرها , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
سه شنبه - 14 فوریه 2017

چرا متقاضیان استیضاح آخوندی جلسه استیضاح را ترک کردند؟

یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هفت نفر از متقاضیان استیضاح وزیر راه و شهرسازی در حین توضیحات آخوندی با این توجیه که «این توضیحات چند بار دیگر بیان شده و تکرار مکررات است» جلسه را ترک کردند.

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بنده معتقدم چون وزیر، جلسه قبل در جلسه استیضاح حضور نیافت، این افراد خواستند با این کار جبران کنند.
نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه سخنان وزیر راه و شهرسازی در خصوص خطوط ریلی کشور بود که این نمایندگان جلسه را ترک کردند، گفت: آقای آخوندی داشتند می‌گفتند «این کار مربوط به وزارت راه و شهرسازی نیست و مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان و ارزشی این مملکت است و باید حمایت کنیم». همچنین نسبت‌هایی به پسر آخوندی داده شد که وزیر از آنان درخواست «سند و مدرک» کرد اما استیضاح کنندگان سندی ارائه نکردند.
وی این رفتار استیضاح کنندگان را توهین به ساحت کمیسیون عمران دانست و افزود: کمیسیون عمران این اقدام را توهین به ساحت کمیسیون می‌دانند. به نظر بنده این آقایان باید به دعوت کمیسیون از وزیر برای حضور در این نشست احترام می‌گذاشتند و تا آخر جلسه صبر می‌کردند تا توضیحات وزیر تمام شود و اگر قانع کننده نبود در لابلای توضیحات ایشان نظراتشان را بیان می‌کردند.
علوی ترک جلسه را غیردوستانه دانست و یادآور شد: پس از ترک جلسه توسط هفت نفر بقیه استیضاح کنندگان که 3 نفر بودند از جمله دکتر فرهنگی در جلسه حضور داشتند.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل ارائه نشدن هیچ «سند و مدرکی» از سوی استیضاح کنندگان و وزیر راه و شهرسازی استیضاح را به جلسه علنی موکول کردند.
این عضو کمیسیون عمران مجلس از احتمال در دستورکار قرار گرفتن استیضاح وزیر راه و شهرسازی در جلسه سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری یا جلسه یکشنبه هفته آینده خبر داد.


نوشته شده توسط:modir - 413 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 348
برچسب ها:
دیدگاه ها