کردستان استانی فراموش شده‌ است/تعطیلی ایستک بازتاب منفی دارد

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی , بین المللی
بدون دیدگاه
پنج‌شنبه - 7 آوریل 2016
کردستان استانی فراموش شده‌ است/تعطیلی ایستک بازتاب منفی دارد

کردستان استانی فراموش شده‌ است/تعطیلی ایستک بازتاب منفی دارد سید احسن علوی عنوان کرد:استان کردستان از لحاظ زیر ساخت های صنعتی فراموش شده و تعطیلی ایستک بعنوان بزرگترین پروژه صنعتی این استان مشکل بزرگی است.

علوی:

کردستان استانی فراموش شده‌ است/تعطیلی ایستک بازتاب منفی دارد

سید احسن علوی عنوان کرد:استان کردستان از لحاظ زیر ساخت های صنعتی فراموش شده و تعطیلی ایستک بعنوان بزرگترین پروژه صنعتی این استان مشکل بزرگی است.

نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی کردپرس اذعان کرد:کردستان از لحاظ زیر ساخت های صنعتی،استانی فراموش شده است.

وی ادامه داد:فراموشی و مسئله نبود تسهیلات بانکی و کم توجهی مسئولین در استان کردستان باعث شده که بزرگترین کارخانه استان که برند معروفی در نوع خودش است،تعطیل شود و به دست فراموشی سپرده شود.

وی با بیان این مطلب که تعطیلی ایستک موجب ناامیدی بسیاری از خانواده های استان شده،گفت:تعطیلی ایستک باعث شده تا 145 نفر کارگران این کارخانه بیکار شوند و این بازتاب بی نهایت منفی ایجاد کرد و حتی موجب نا امنی در استان گردیده است.

علوی با بیان راهکارهایی برای حمایت از کارخانه های بزرگ صنعتی تصریح کرد:بنده معتقدم بانک مرکزی و بانک های عامل حتما به این موضوعات مهم توجه کنند و تسهیلات دراز مدت و کم بهره در مناطقی مانند استان کردستان تزریق کنند.

نماینده سنندج ادامه داد:تزریق تسهیلات و پشتیبانی از واحدهای تولیدی باید جدی گرفته شود چون امروز وضعیت بازار خوب نیست و تعطیلی کارخانه ها اثرات منفی گریبانگیر استان خواهد کرد.

وی با ابراز امیدواری از فعال شدن دوباره این کارخانه ،خاطر نشان کرد:من امیدوارم مسئولین اعتباراتی برای راه اندازی مجدد این واحد صنعتی بزرگ و معتبر در نظر گیرند و همچنین مسئولین استان تکانی بخورند و این هشدار را جدی بگیرند که بسته شدن واحدهای صنعتی این چنین از لحاظ اقتصادی و اجتماعی مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد می کند.

علوی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از بکارگیری نیروهای غیر بومی در مدیریت استان گفت:ما از این موضوع ناراحتیم و حتی هشدار دادیم و حتما در نطق آتی مجلس،این اعتراض را به رئیس جمهور خواهم داشت.

وی افزود:با وجود نخبه های متعدد در استان متاسفانه از استان های دیگر مدیرانی را به استان میاورند که شناختی از وضعیت استان ندارند.

وی همچنین یادآور شد: ضمن آنکه ما منکر نیروهای توانمند نیستیم که از استانهای دیگر برای خدمت به کردستان می آیند اما با وجود نیروهای توانمند خود استان،واقعا نیازی به آوردن نیروهای غیر بومی نیست


نوشته شده توسط:modir - 431 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۷۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

*

code