قول مساعد دولت برای جبران کاهش اعتبارات کردستان در سال آینده

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 18 ژانویه 2017

نماینده سنندج عنوان کرد
قول مساعد دولت برای جبران کاهش اعتبارات کردستان در سال آینده

نماینده مردم سنندج دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش اعتبارات تملک دارایی استان کردستان در بودجه سال آینده، گفت: دولت قول داده است که کاهش اعتبارات استان را در سال آینده جبران کند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سید احسن علوی در بازدید از خبرگزاری ایسنای کردستان و در جمع خبرنگاران این رسانه، با تاکید بر اینکه عملکرد مسئولان باید مورد نقد قرار گیرد، اظهار کرد: خبرنگاران باید از ما انتقاد کرده و اشکالات را هم مطرح کنند اما با رعایت انصاف.

وی افزود: متاسفانه سرمایه‌گذارانی را که به استان می‎آوریم فراری می‌دهند و اینها باید به نقد کشیده شود.

نماینده سنندج با تاکید بر اینکه باید کمبودهایی که هست مطرح شود، عنوان کرد: مسئله آب در آینده برای استان ما مشکل ایجاد می‌کند و کشاورزی ما را با خطر مواجه خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین کمبود آب بر روی بخش‌های گردشگری و اقتصاد استان هم تاثیرگذار است که باید حتما حل شود.

علوی به مسئله بیکاری در استان کردستان اشاره و تصریح کرد: ما در کردستان صنایع مادری را نداریم و این مسئله در افزایش بیکاری موثر بوده که باید برای آن چاره اندیشی شود.

وی با تاکید بر اینکه باید به تحلیل وضعیت آینده نیز پرداخت، تصریح کرد: استان کردستان در عین حال که یک فرصت برای نظام است اما اگر به آن توجهی نشود می‌تواند به پاشنه آشیلی برای نظام تبدیل شود؛ بیکاری، اعتیاد و درآمد و سرانه پایین مردم استان کردستان اگر حل نشود در آینده می‌تواند در سطح ملی، کشور را هم با مشکل مواجه کند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران افزود: همه این مسایل بر روی اقتصاد ملی و نظام و کشور ما تاثیرگذار است و باید مسئولان به فکر راه حل برای آن باشند.

نظام آموزشی کشور بسیار ناکارآمد است

وی در ادامه سخنان خود ضمن انتقاد از نظام آموزشی کشور، گفت: باید تحولات اساسی در نظام آموزشی کشور ما صورت گیرد، زیرا نظام آموزشی ما نظامی بسیار ناکارآمد است و روش‌ها و مطالبی هم در این نظام است آمیخته‌ای با فرهنگ دیگر کشورهاست و به صورت کامل با فرهنگ ما منطبق نیست.

علوی افزود: محتوای دروس زود به زود تغییر می‌کند و فقط حفظ مطالب و مدرک گرایی ملاک است.

نماینده سنندج ادامه داد: همچنین متاسفانه دانشجویان ما از نظری عملی چیزی را در دانشگاه‌ها فرا نمی‌گیرند و فقط به صورت تئوری مطالبی را آموخته‌اند که بعد از فارغ التحصیلی نمی‌توانند وارد بازار کار شوند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، مبنی بر وضعیت اعتبارات استان کردستان در بودجه سال آینده، عنوان کرد: در کل، بنیان اعتبارات ما خوب نبوده و متاسفانه در این زمینه از گذشته تبعیض‌هایی وجود داشته است.

علوی عنوان کرد: در طول چهار پنج سال گذشته، متاسفانه هیچ سالی بیشتر از 30 الی 40 درصد بودجه عمرانی که برای استان کردستان مصوب شده، تخصیص نیافته است و همین مسئله باعث شده که بسیاری از پروژه‌های عمرانی ما نیمه تمام باقی بمانند.

وی با بیان اینکه برای سال آینده میزان اعتبارات تملک دارایی استان کردستان کم شده است، ادامه داد: اما در جلسه‌ای که با آقای نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتیم قول دادند که دولت کاهش اعتبارات استان کردستان را جبران کند.

اختصاص 240 میلیارد تومان به پروژه راه آهن همدان – سنندج

نماینده سنندج با عنوان اینکه یکی دیگر از قول‌هایی را که گرفتیم در مورد اعتبارات راه آهن همدان – سنندج بوده است، گفت: قول اختصاص 240 میلیارد تومان را به این پروژه داده‌اند که امیدواریم بتوانیم سال آینده بخش زیادی از این پروژه را به اتمام برسانیم.

وی افزود: همچنین طی رایزنی‌هایی که با وزیر راه و شهرسازی انجام دادیم قرار شده که ایستگاه این پروژه تا داخل شهر سنندج بیاید.

علوی همچنین به اختصاص 140 میلیارد تومان به پروژه کریدور شمال – جنوب موسوم به پروژه میاندواب -کرمانشاه اشاره و در ادامه بیان کرد: رایزنی‌هایی شده که پس از انجام بررسی‌هایی لازم و در صورتی که امکان آن باشد جاده چهار بانده مسیر سقز تا کامیاران به آزادراه تبدیل شود.

وی تصریح کرد: براساس قانون بودجه جدید، نباید پروژه‌های جدیدی در کشور شروع شوند و باید پروژه‌های نیمه تمام به اتمام برسند، چون نقدینگی در کشور کم است و قیمت نفت هم کاهش پیدا کرده است.

نماینده سنندج در پایان با اشاره به اینکه باید درآمد استان را بالا ببریم، خاطرنشان کرد: اگر منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان به تصویب برسد در درامدزآیی استان بسیار موثر خواهد بود.

وی در این بازدید ضمن تقدیر از خبرنگاران خبرگزاری ایسنا، از این خبرنگاری به عنوان یک خبرگزاری اثرگذار یاد کرد و گفت: خبرگزاری ایسنا یکی از خبرگزاری‌های برتر کشور است که اخبار مورد وثوقی را منتشر می‌کند.

در ادامه این دیدار، حمیدرضا مجردی، مدیر مسئول خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان هم به بیان مطالبی در مورد فعالیت این خبرگزاری در استان پرداخت.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 452
برچسب ها:
دیدگاه ها