علوی: وظیفه رسانه‌ها در کردستان از نمایندگان مجلس سنگین‌تر است

دسته: آخرین خبرها , سیاسی , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 18 ژانویه 2017

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس:
وظیفه رسانه‌ها در کردستان از نمایندگان مجلس سنگین‌تر است
خبرگزاری فارس: وظیفه رسانه‌ها در کردستان از نمایندگان مجلس سنگین‌تر است
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه رسانه‌ها در کردستان از نمایندگان مجلس سنگین‌تر است چون مردم ما نقش خود را در دفاع از نظام ایفا کردند و الان مشکلات زیادی دارند که باید به گوش مسوولان برسد.
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سیداحسن علوی ظهر امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری فارس کردستان اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی بسیار تعیین‌کننده است و البته نقش اصحاب رسانه در استانی مانند کردستان با توجه به شرایط و موقعیتی که این استان دارد حساس‌تر است.
وی اضافه کرد: هماهنگی بین رسانه‌ها می‌تواند به مردم کمک کند، هرچند فعالیت در این عرصه به لحاظ مادی چیزی برای فعالان رسانه‌ها ندارد.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید کارهایی که انجام می‌دهیم مطلبی که می‌نویسیم و یا جلسه‌ای که برگزار می‌کنیم اثربخشی لازم را داشته باشد وگرنه ارزشی ندارد.
علوی با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین مباحثی که باید مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد بحث فرهنگ است، خاطرنشان کرد: یکی از خطراتی که آینده جهانیان را تهدید می‌کند مشکل کمبود آب است که باید فرهنگ درست مصرف‌کردن و صرفه‌جویی در جامعه ما نهادینه شود.
وی با بیان اینکه فرهنگ کردستان تنها موسیقی و رقص نیست، گفت: موسیقی بخشی از فرهنگ عظیم کردستان را شامل می‌شود لذا باید به تمام زوایا و بخش‌ها به صورت همزمان پرداخته شود.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر من آرام آرام به سمتی حرکت کنیم که فرهنگ واقعی خود را بدست بیاوریم، چون الان مقداری با فرهنگ اصلی خود فاصله گرفته‌ایم و باید بیش از پیش به این سمت و سو حرکت کنیم.
وی گفت: وظیفه رسانه‌ها از نمایندگان مجلس سنگین‌تر است چون مردم استان کردستان نقش مهمی در حراست از نظام و تمامیت ارضی داشته‌اند و الان مشکلات زیادی دارند که باید از طریق رسانه‌ها به گوش مسوولان و نمایندگان مجلس برسد.
وی تصریح کرد: اصحاب رسانه باید در مدیریت شبکه‌ها و فضاهای مجازی نیز کمک کنند و اجازه تخریب و حرمت‌شکنی را ندهند.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: رسانه‌ها می‌توانند با روشنگری در فضای مجازی بستر را برای آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب مردم فراهم سازند.
علوی با بیان اینکه فضایی که در گذشته وجود داشت شکسته و دنیا دارد ما را به رسمیت می‌شناسد، خاطرنشان کرد: ما کشوری هستیم که شرق و غرب را به هم وصل می‌کنیم و مثل برخی کشورهای یخ‌زده اسکاندیناوی نیستیم.
وی از اقدامات و تلاش‌های اصحاب رسانه تقدیر کرد و گفت: نقش رسانه‌ها بدون شک در بیان خواسته‌های مردم و ایجاد بستر برای تلاش بیشتر مسوولان تعیین‌کننده است.
به گفته وی، انتقاد سازنده رسانه‌ها بسیاری از مشکلات را حل می‌کند و انتقاد منصفانه در حقیقت ابزاری بسیار تأثیرگذار در حل مشکلات است.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم حق‌آبه کردستان را از 2 هزار و 500 هکتار به 17 هزار هکتار ارتقا دادیم، خاطرنشان کرد: البته ما این میزان سهم آب برای استان قبول نداریم و گفته‌ایم که باید حق واقعی استان کردستان داده شود که مکاتباتی هم با وزیر داشته‌ایم.
علوی اظهار کرد: به آنها گفتیم که در مورد سهم آب کردستان قول 60 هزار هکتار را از معاون رئیس جمهور گرفته‌ایم و باید این وعده عملیاتی شود.
مدیر خبرگزاری فارس کردستان نیز گفت: کردستان به لحاظ قومیت و مذهب، استانی متفاوت است و بهمین دلیل کار اطلاع‌رسانی و خبری هم به مراتب حساسیت‌های خاص خود را دارد.
توفیق مفاخری افزود: با وجود تمام محدودیت‌ها و مشکلات، خبرگزاری فارس کردستان رسالت خود را به بهترین شیوه ممکن انجام می‌دهد و به عنوان یکی از رسانه‌های تاثیرگذار در بین مردم و مسوولان جایگاه خوبی دارد.
وی ضمن عنوان این مطلب که حفظ و تقویت نظام، ارزش‌های انقلاب و وحدت ملی در این استان از اولویت‌های خبرگزاری فارس در کردستان است، گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم نقش پل ارتباطی بین مردم و مسوولان را ایفا کرده و ضمن اطلاع‌رسانی از اقدامات انجام شده، مشکلات مردم را به مسوولان برسانیم.
علوی در این بازدید از مدیر و خبرنگاران خبرگزاری فارس تجلیل کرد.
گفتنی است؛ بختیار فانی، مدیر و حلیمه ملایی مسوول اطلاع رسانی دفتر نماینده سنندج در مجلس، سیدمحمدلطیف حسینی نسب مدیر خانه مطبوعات و آرمان نصرالهی مدیر خبرگزاری مهر در کردستان، آقای علوی را در این بازدید همراهی می کردند.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 383
برچسب ها:
دیدگاه ها