سید احسن علوی: در کردستان عده‌ای به‌نام اصلاحات کاسبی می‌کنند

دسته: آخرین خبرها , اقتصادی , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 28 دسامبر 2016

هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی نشریات محلی روز پنجشنبه در دفتر سید «احسن علوی» با وی دیدار کردند.
در این دیدار ابتدا مدیرعامل انجمن گزارشی از اهداف و برنامه‌های انجمن ارائه کرد و خواستاز حمایت نمایندگان از نشریات محلی شد.
هوشیار بابایی نشریات محلی را ظرفیتی مناسب برای بیان واقعیت‌های کردستان دانست و گفت: دست‌هایی در کار است که نقش بی بدیل مطبوعات محلی را کم رنگ جلوه دهند.
وی افزود: درحالیکه قانون بر حمایت از نشریات محلی تاکید دارد اما این سیاست در کردستان اعمال نمی‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره نیز کار در کردستان به دلایل مختلف را پیچیده دانست و گفت مطبوعات که افکار عمومی را هدایت می‌کنند باید به دور از مصلحت‌اندیشی در بیان حقیقت غفلت نکنند.
سید احسن علوی مزیت بزرگ ایران را امنیت آن دانست و افزود: درحالیکه کشورهای همسایه ما در آتش ناامنی شعله‌ور هستند ایران اسلامی در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد و ما از این بابت خدای را شکرگزاریم. اما فارغ از امنیت، سایر بخش‌ها چندان قابل دفاع نیستند.
وی اظهارداشت: کسانی که گذشته کردستان را ندیده‌اند امروز بنام اصلاحات در این استان کاسبی می‌کنند. عده‌ای رویین تن که سرنوشت کردستان را بدست گرفته و مردم و مصلحت استان را بازیچه امیال خود قرار داده‌اند.
علوی گفت: مطبوعات استان در بیان واقعیت‌های جامعه کوتاهی کرده‌اند. من بعضی وقت‌ها احساس تنهایی می‌کنم.
وی گفت: در استان برخی مدیران وابسته جناحی بیشترین تخریب را علیه من تدارک دیدند اما من صرفا بخاطر اینکه کردستان در میان درگیری‌های جناحی آسیب نبیند، بیشترین حمایت را از دولت کردم و معتقدم فضا باید بدور از جریانات سیاسی فضای کار و تلاش باشد. اما عده‌ای از مدیران فهم این مسایل را ندارند.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم درگیری‌های اوایل انقلاب ذهنیت‌های منفی زیادی در باره کرستان به وجود آورده و این امر، کار پیگیری نمایندگان را سخت می‌کند. برای اینکه کردستان از مزیت‌های خود و مواهب کشور بهره‌مند گردد باید این ذهنیت‌ها را از بین برد


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 447
برچسب ها:
دیدگاه ها