سید احسن علوی: ضرورت واردات تکنولوژی ساخت کشتی به کشور

دسته: آخرین خبرها , اقتصادی , دانش و فناوری
بدون دیدگاه
یکشنبه - 25 دسامبر 2016

سید احسن علوی:
ضرورت واردات تکنولوژی ساخت کشتی به کشور/ خرید کشتی تا زمان ساخت آن در داخل لازم است
سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون عمران مجلس با تاکید براینکه شرکت های تولیدکننده کشتی و شناور در داخل از تکنولوژی و فناوری روز دنیا کمی عقب هستند،گفت:خرید کشتی از خارج تا زمانی که شرکت های داخلی به این توان دست یابند مناسب است.
ضرورت واردات تکنولوژی ساخت کشتی به کشور/ خرید کشتی تا زمان ساخت آن در داخل لازم است
سیداحسن علوی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری خرید 10 فروند کشتی از کشور کره جنوبی،گفت:خرید کشتی برای به روزآوری ناوگان دریایی کشور ضروری است و تا زمانی که شرکت های داخلی به رشد لازم در زمینه تولیدات داخلی نرسند،مجبور به واردات هستیم.

نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه شرکت های تولیدکننده کشتی و شناور در داخل از تکنولوژی و فناوری روز دنیا کمی عقب هستند، افزود: خرید کشتی از کشورهای دیگر با درنظرگرفتن تکنولوژی روز دنیا و انتقال فناوری می تواند به ارتقای کیفیت تولیدات ملی کمک کند.

وی با بیان اینکه استفاده از دانش روز دنیا و ایجاد تعامل با کشورهای پیشرفته برای ساخت کشتی های به روز ضروری است،تصریح کرد: درحال حاضر کشتی سازی های داخلی توانمندی لازم در بحث ساخت شناورها و کشتی های متناسب با نیاز کشور را ندارند.

خرید کشتی تا زمان تولید شناورهای پیشرفته در داخل منطقی است

علوی ادامه داد:خرید کشتی از شرکت های خارجی تا زمانی که تولیدات ملی توان رقابت با کشورهای پیشرفته را داشته باشد،ضروری است.

وی با تاکید براینکه کمیسیون عمران مجلس با دعوت از وزیر راه و شهرسازی به موضوع خرید کشتی از کره جنوبی و قرارداد آن ورود خواهد داشت،گفت:واردات کشتی تا زمانی که تولیدات داخلی جوابگوی نیاز داخل باشد ادامه خواهد داشت.

این نماینده مردم درمجلس دهم،ادامه داد:خرید کشتی با هدف جذب بازارهای جهانی در زمینه توسعه حمل و نقل دریایی می تواند ارزآوری مناسبی برای ما به همراه داشته باشد.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:قرارگرفتن درکم و کیف خرید کشتی از کره جنوبی در جلسه ای با مسئولان وزارت راه و شهرسازی بررسی خواهد شد


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 450
برچسب ها:
دیدگاه ها