دانش و بصیرت برای جریانهای دانشجویی ضروری است

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , دانش و فناوری , سیاسی , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
سه شنبه - 6 دسامبر 2016

نمایندە سنندج، در جمع دانشجویان پیام نور سنندج:
دانش و بصیرت برای جریانهای دانشجویی ضروری است
سنندج- نمایندە سنندج، دیواندرە و کامیاران در مجلس با اشارە بە ویژگی های مهم جنبش های دانشجویی گفت: دانش و بصیرت برای مجامع دانشگاهی ضروری و چراغ راه است.
بە گزارش خبرنگار مهر، سید احسن علوی نمایندە سنندج، دیواندرە و کامیاران در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز سە شنبە ۱۶ آذر ماه با حضور در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج، بە بازخوانی جنبش های دانشجویی و نقش این جریانات در کشور از پیش از انقلاب تا کنون پرداخت.
علوی با اشارە بە ضرورت مستقل بودن جنبش های دانشجویی از احزاب و جریانات سیاسی، پویایی، علمی و آکادمیک بودن این جنبش ها را بە عنوان ویژگی های بسیار مهم و تاثیرگذار دانست.
وی افزود:دانشجویان باید با تاثیر پذیری از رشادت اساتید و دانشجویانی کە در راە حق و حقیقت جانفشانی کردەاند، در تحولات گفتمان اجتماعی و سیاسی و مولفەهای ساختاری و ارزشی جامعە باید نقش موثر و مهمی ایفا کنند.
علوی تاکید کرد: بازخوانی تحلیلی و تاریخی واقعیت های ظلم ستیزی جنبش های دانشجویی گذشتە بە ویژە واقعە ۱۶ آذر ۱۳۳۲ و شهادت سە دانشجوی بزرگ و ضد استبدادگری بسیار مهم و قابل تامل است.
وی افزود: بعد از شصت سال از واقعە ۱۶ آذر ۱۳۳۲ و بررسی بیشتر جنبش های دانشجویی پس از آن کە در راستای ظلم ستیزی بودە نشان می دهد کە دانشجویان ایران اسلامی هرگز در مقابل ظلم و ستم عوامل خارجی یا داخلی را ندارند و تسامح نمی کنند.
علوی بە تسخیرلانە جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام اشارە کرد و گفت: انتظار می رود همچنان دانشجویان در راستای مبارزە با سلطەگری بیگانگان با بصیرت سیاسی شاکلە فکری و عملی حرکت و جنبشهای خود را تقویت کنند و رسالت اسلامی و ملی خود را بە انجام رسانند.
در پایان نمایندە سنندج، دیواندرە و کامیاران در مجلس شورای اسلامی بە بررسی مشکلات و کمبودهای فضاهای آموزشی بە ویژە در دانشگاه ها پرداخت و در اتاق فکر دانشجویی دانشگاه پیام نور در نشستی صمیمی بە سوالات برخی از دانشجویان پاسخ داد.

img_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b0_%db%b1%db%b3%db%b0%db%b3%db%b1%db%b5


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 452
برچسب ها:
دیدگاه ها