رضایت منتقدترین نماینده مجلس از روند بومی کردن مدیران در کردستان

دسته: آخرین خبرها , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
سه شنبه - 15 نوامبر 2016

موضوع انتخاب مدیران بومی در کردستان در چند دولت اخیر همواره موضوع بین منتقدان دولت‌ها بوده و هست.
درچهار ساله دوم دولت قبلی، در یک حرکت تعداد قابل توجهی از مدیران بومی جایگزین مدیران غیر بومی شد، ولی در دولت تدبیر و امید دوباره در تعدادی از پست‌های استان غیر بومی‌ها صندلی مدیریت را از بومی‌ها گرفتند، اما در سال آخر این دولت دوباره داستان در حال تغییر است.
روند بومی کردن مدیران در کردستان
به گزارش بولتن نیوز، البته یک نکته قابل توجه اینکه، مردم کردستان، توسعه زیرساخت‌ها و اشتغالزایی را جدایی از بازیهای سیاسی از خواسته‌های برحق خود دانسته و زیاد به بومی بودن و نبودن مدیران حساسیت نداشته ولی این انتظار را دارند که از فرزندان تحصیل کرده و با تجربه این استان نیز در سایر نقاط کشورو در پست‌های کلیدی مرکز بهره بیشتر گرفته شود، ساده‌تر اینکه به تعداد مدیران غیر بومی در استان، از کردستانیها نیز در دیگر استاها استفاده شود.
هرچند که جبران عقب ماندگی زیر ساخت‌ها و وضعیت نگران کننده اشتغال در این استان، نیازمند حرکتی جهشی و متفاوت از قطره چکانیهای اختصاص اعتبارات روزمره به این استان است، که تحقق آن در سایه توجه بیشتر دولت در سیاستگذاریهای کلان مملکتی و همراهی و همسویی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با تیم اجرایی دولت در این استان است.
با این اوصاف سید احسن علوی، نماینده باتجربه و منتقد دولت تدبیر و امید که نطق‌های بسیار تندی در مورد عملکرد دولت در کردستان داشته، در یک مصاحبه مطبوعاتی، اظهار رضایت خود را اعلام نموده است.
خبرگزاری کرد پرس در یک تیتر به نقل از نماینده سنندج مردم شهرستانهای، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی نوشته: روند انتخاب مدیران بومی در کردستان به سمت بهبودی است.
سید احسن علوی گفت: روند مناسبی در خصوص انتخاب مدیران بومی در استان به وجود آمده و ما انتظار داریم که این روند متوقف نشود.
وی در خصوص انتخاب مدیران بومی در کردستان اذعان کرد: تعداد مدیران غیر بومی در استان کم شده و الان تمایل به سمت انتصاب مدیران بومی است.
وی ادامه داد: خوشبختانه با هماهنگی‌هایی که انجام داده‌ایم تا حدودی مسئولین به خواسته‌های ما تمکین می‌کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تعدادی از مدیران بومی استان تصریح کرد: اخیراً شاهد انتصاب مدیرکلی بومی و اهل سنت در استان کردستان بودیم که جای تشکر و سپاسگذاری دارد.
وی افزود: مدیر دیگر از شرکت “ابفا”ست که قرار است او هم از استان کردستان انتخاب شود.
علوی با تشکر از دولت اظهار کرد: ما از دولت بابت این موضوع سپاسگذاریم که تمایل به انتخاب مسئولین بومی دارد البته از مسئولین بومی انتظار داریم که توان کاری داشته و ریسک پذیر باشند.
وی همچنین یادآور شد: در مورد مدیران تصمیم گیر این انتظار را داریم که ما هم بتوانیم در انتخاب آنها نقش داشته باشیم و دولت با ما همکاری و همراهی کند.
امید است که همراهی و همسویی نمایندگان با دولتمردان بتوانیم از نیروی انسانی که بهترین سرمایهٔ هر کشوری است بهتر بهره بگیریم و داستان انتصاب مدیران دم ستادی را کمی کمرنگ‌تر کنیم، به این معنا که شاخص انتصابات ما در کشور فقط حضور افراد در ستادهای انتخاباتی فلان، شورای شهر، یا نماینده مجلس و یا ستادهای ریاست جمهوری نباشد.
هیچ کس منکر ضعف‌ها و قوت‌های مدیران منصوب شده در دولت‌ها نیست، هر کس توانایها و ضعف‌های خاصی دارد، منتهی باید در معدل نمره قابل قبولی بگیرد.


نوشته شده توسط:modir - 413 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 395
برچسب ها:
دیدگاه ها