حوزه ورزش و جوانان کردستان یک «اَبَر مدیر» می‌خواهد

دسته: آخرین خبرها , فیلم و صوت , ورزشی
بدون دیدگاه
سه شنبه - 8 نوامبر 2016

نماینده مردم سنندج در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

حوزه ورزش و جوانان کردستان یک «اَبَر مدیر» می‌خواهد

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با اشاره به اینکه ورزش به دلیل سیاسی‌کاری و اغراض شخصی اصالت خود را از دست داده است گفت: به نظر بنده حوزه ورزش و جوانان کردستان یک «اَبَر مدیر» می‌خواهد.
سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با اشاره به اینکه تاکنون چندین جلسه و نشست با ورزشکاران و قهرمانان ورزشی استان کردستان داشته، اظهار داشت: حوزه ورزش خیلی گسترده است و نمی‌شود در یک جلسه با همه ورزشکاران کردستان دیدار کرد اما این جلسات را باز هم به صورت مداوم با جوانان و ورزشکاران کردستان ادامه می‌دهیم.

حوزه ورزش و جوانان کردستان یک «اَبَر مدیر» می‌خواهد

وی با اشاره به اینکه دغدغه واقعی ورزش و جوانان کردستان را دارد و از وزیر سابق ورزش نیز سؤال کرده، گفت: حوزه جوانان در بخش ورزش رها شده و به نظر بنده حوزه ورزش و جوانان کردستان یک « اَبَر مدیر» می‌خواهد و اعتقادم این است که مدیر ورزش و جوانان کردستان باید یک روانشناس بوده و به حوزه ورزش آشنایی داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان باید قدرت تحمل خواسته‌های مخالفان خود را داشته باشد

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شوری اسلامی تصریح کرد: مدیرکل ورزش و جوانان کردستان باید قدرت تحمل خواسته‌های مخالفان و موافقان خود را داشته باشد چون در ورزش همه سلایق وجود دارد.

وی گفت: بنده معتقدم اگر امروز نتوانستیم شغل و کاری برای جوانان ایجاد کنیم باید در کنار آن حداقل شرایط را طوری فراهم کنیم که جوانان نشاط داشته باشند و نباید نشاط را از آنها گرفت.

علوی افزود: متاسفانه حوزه ورزش خیلی سیاسی شده و باید کم کم ورزش را از درون سیاست بیرون بکشیم، درست است که همه چیز به سیاست مرتبط است اما نه به این شوری حوزه ورزش و جوانان و باید امور ورزشی به دست خود ورزشکاران داده شود تا شرایطی فراهم شود که ورزش رشد کند.

تحولات، فراروی ورزش و جوانان کردستان

وی با اشاره به اینکه تحولاتی در دستگاه ورزش و جوانان کردستان وجود دارد که بعداً اطلاع‌رسانی می‌شود، خاطرنشان کرد: مدیرکل فعلی ورزش و جوانان کردستان آدم سالمی است، اما اینکه بتواند همه مشکلات را پوشش داده و برطرف کند به نظر بنده نتوانسته که به همه اینها جامه عمل بپوشاند.

از دست رفتن اصالت ورزش به دلیل سیاسی‌کاری و اغراض شخصی

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شوری اسلامی گفت: بنده معتقدم که ورزش باید خیلی دور از سیاسی‌کاری و اغراض شخصی باشد و همین موارد سبب شده که ورزش اصالت اصلی خود را از دست بدهد.

وی با اشاره به پارامترهایی که برای نمره دادن به یک مدیر در نظر گرفته می‌شود افزود: برای بررسی و نمره دادن به مدیر ورزش استان باید ببینیم ورزش کردستان در کجای پازل ورزش کشور قرار دارد و اینکه استانی باشیم که هر سال افت کرده باشیم مشخص است که مدیر ناموفقی بوده و آمارها مشخص می‌کند که مدیر چقدر توانمند است.

علوی خاطرنشان کرد: به نظر بنده یک مدیر خوب باید به قوانین، آئین‌‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها کاملاً اشراف داشته باشد و مجاری درآمد پایدار برای حوزه ورزش و جوانان ایجاد کند که بنده در حال پیگیری هستم ببینم می‌توانم از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت اعتباراتی را برای این بخش جذب کنم.

زیرساخت‌های ورزش کردستان قدیمی و کهنه است

وی با اشاره به کمبود اعتبارات و نبود امکانات و زیرساخت‌های لازم در ورزش کردستان گفت: زیرساخت‌های ورزش کردستان خیلی قدیمی و کهنه است که نیاز به نگهداری دارد و در این حوزه امکانات کمی هم داریم و در حدی نیست که کفایت کند و بی‌تردید ورزش کردستان نیاز به کمک خیرین ورزشی دارد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شوری اسلامی با اشاره به اینکه خیلی از ریاست هیئت‌ها و کمیته‌ها در ورزش کردستان ناراضی هستند، افزود: گروهی در ورزش کردستان راضی و گروهی نیز خیلی ناراضی هستند که باید این موارد بررسی شود و انتظار بنده بیشتر از این وضعیت فعلی بوده و نباید نارضایتی بیشتر شود.

یک چالش اساسی در حوزه ورزش و جوانان شهرستان سنندج از نظر نماینده مردم در مجلس

وی، با اشاره به عدم ثبات در مدیریت اداره ورزش و جوانان شهرستان سنندج و تغییر و تحولات ناگهانی در این اداره اظهار کرد: مدیرکل ورزش و جوانان کردستان باید جوابگوی این مسائل باشد چون این یک چالش اساسی است و هر چقدر به سمت سیاسی کاری پیش برویم به اینجا ختم می‌شود که بعداً مشکلاتی را هم ایجاد می‌کند


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 436
برچسب ها:
دیدگاه ها