مهندسی ارزش درایران صفر است/دولت مطالبات پیمانکاران را پرداخت کند

دسته: آخرین خبرها , اقتصادی , دانش و فناوری
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 5 اکتبر 2016

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس:
مهندسی ارزش درایران صفر است/دولت مطالبات پیمانکاران را پرداخت کند
سنندج- نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهندسی ارزش در ایران صفر است، گفت: به همین دلیل است که نظام فنی و اجرایی در کشور ما کارایی ندارد.
به گزارش خبرنگار مهر، سید احسن علوی امروز سه شنبه در همایش گرامیداشت پنج دهه حضور در عرصه سازندگی، تجلیل از پیمانکاران و مشاوران پیشکسوت که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزارشد، گفت: ۱۱۰ سال از پیروزی نهضت مشروطه و استقرار ساختارهای مدرن در کشور ما می گذرد ولی خیلی از نهادها هنوزدارای کارکردهای واقعی خود نیستند.
وی عنوان کرد: پارلمان در کشور ما وجود دارد ولی چون نظام حزبی جا افتاده ای نداریم، تعهدی هم به اجرای کارهای سیاسی و اقتصادی در نمایندگان ما وجود ندارد و همه دنبال تامین خواسته ها و کارهای افرادی که به آنها رای دادند، می روند.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مطلب مذکور منافع ملی موضوع ثانوی و انتزاعی و بی ارزش می شود.
علوی با اشاره به اینکه شهرداری و بانک در کشور داریم ولی منطق مدیریت شهری و بانکداری در آنها حاکم نیست، اضافه کرد: بانک ها به جای اینکه رابط هزینه شوند کارگزار و سرمایه گذار و بنگاه دار شدند.
وی بیان کرد: در هیچ کشور توسعه یافته ای نرخ سود بانکی بیش از چهار درصد نیست ولی در کشور ما بهره بانکی تا ۳۰ درصد هم می رسد.
وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۹۰۰ پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد، عنوان کرد: برای اتمام این تعداد پروژه به ۵۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: در یک سال و نیم گذشته ۷ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در استان داشتیم که امروز به ۹ هزار میلیارد تومان رسیده است.
علوی با بیان اینکه مهندسی ارزش در ایران صفر است، اظهارداشت: به همین دلیل است که نظام فنی و اجرایی در کشور ما کارایی ندارد و تمامی پیمانکاران ما دچار مشکلات و گرفتاری هایی شدند.
وی بیان کرد: پیمانکاران ما از نظر کاری بسیار توانمند ولی از لحاظ مالی ضعیف هستند و دولت باید تلاش کند که مطالبات آنها را که بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان است، پرداخت کند.
وی با اشاره به اینکه تمکین به قانون در کشورمان خیلی ضعیف است، گفت: آمادگی رفع نواقص قوانین فنی و اجرایی در کشور را داریم.


نوشته شده توسط:modir - 417 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 453
برچسب ها:
دیدگاه ها