تردد تانکرهای عراقی در کردستان متوقف شود

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سلامت , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
شنبه - 1 اکتبر 2016

واکنش نماینده مجلس بە انفجار تانکر سوخت در جادە مریوان؛
تردد تانکرهای عراقی در کردستان متوقف شود
نمایندە سنندج، دیواندرە و کامیاران در واکنش بە انفجار تانکر سوخت در جادە مریوان و کشتە و زخمی‌شدن چند نفر در این حادثە، گفت: باید از تردد تانکرهای عراقی در محور مریوان ـ سنندج جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، هفته جاری یک تانکر عراقی حامل سوخت در مسیر مریوان به سنندج و در نزدیکی روستای نگل، واژگون و دچار حریق شد که بر اثر این اتفاق، 5 خودرو دیگر در آتش سوختند که عامل مرگ یک نفر و جراحت 6 نفر شد.

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: در آیندەای نزدیک کمیسیون عمران مجلس را بە کردستان خواهم آورد کە از نزدیک وضعیت جادە سنندج ـ مریوان را مشاهدە کنند.

وی ضمن ابراز همدردی با خانوادە قربانیان حادثە آتش‌گرفتن خودروها بە علت واژگونی و انفجار تانکر عراقی حامل سوخت در نزدیکی روستای نگل سنندج، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی باید فکر اساسی برای وضعیت جادەهای کردستان بە ویژە جادە سنندج ـ مریوان بکند.

نمایندە مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندرە و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جاده سنندج ـ مریوان به دالان مرگ تبدیل شدە است.

علوی تأکید کرد: بە جد باید از تردد این تانکرهای حامل سوخت کە از کشور عراق بە خاک ایران وارد می‌شوند و بلای جان و مال مردم کردستان شدەاند، جلوگیری بە عمل آید.

گفتنی است؛ هر ساله تعدادی از تانکرهای حامل سوخت عراقی در مسیر مریوان به سنندج واژگون می‌شوند و جدای از خسارت به محیط زیست، عامل کشته و زخمی‌شدن تعدادی از مردم این استان می‌شوند.


نوشته شده توسط:modir - 417 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 538
برچسب ها:
دیدگاه ها