علوی:حل مشکل بیمه رانندگان در دستور کار مجلس قرار دارد

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 22 سپتامبر 2016

علوی:حل مشکل بیمه رانندگان در دستور کار مجلس قرار دارد
رئیس کمیته حمل رو نقل کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حل مشکلات و موانع موجود بر سر راه ناوگان حمل و نقل کردستان گفت: برای همه فعالین عرصه توسعه ثابت شده که اگر ناوگان حمل و نقل و جاده ها دارای ضعف و نارضایتی باشند بدون شک روند توسعه دچار مشکلاتی مثل عدم توازن و رکود خواهد شد زیرا حمل و نقل جاده ای در توسعه نقش خون را بازی می کند در رگهای بدن و باید برای حل این مشکلات اقدامات اساسی مثل استاندارد سازی جاده ها، تجهیز ناوگان، تامین رفاه رانندگان و کاهش هزینه ها صورت پذیرد.
مهندس سید احسن علوی افزود: دولت، مجلس و نهادهای صنفی باید برای ارتقاء شاخصها هماهنگی و همکاری جدی داشته باشند تا بتوان بر مشکلات و موانع غلبه کرد در غیر این صورت هر نوع برنامه ریزی و اقدامی ناقص خواهد بود.
علوی تصریح کرد: طرح قرار دادن رانندگی در ردیف مشاغل سخت و زیان آور در مجلس در حال بررسی است و تمام تلاش خود را برای تصویب آن به کار می گیرم.
وی اظهار کرد: رانندگان حمل بار و مسافر با مشکلاتی مثل کمبود و گرانی سوخت و نداشتن مسکن مواجه هستند که این امر در کردستان از شدت بیشتری برخوردار است و نیاز به اقدامات سریع تر دارد زیرا این قشر در استان از ضعف مالی بیشتری رنج می برند.
نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس افزود: با توجه به وضعیت بیکاری در استان نباید اجازه دهیم رانندگان هم به خاطر کمبود درآمد و سختگیریهای اداری کار را رها کنند و به جمع بیکاران افزوده شوند.
علوی خاطر نشان کرد: بسیاری از این مشکلات را در استان می توان حل کرد و نیازی به ارجاع موضوع به تهران نیست که در این زمینه با همکاری مسئولین استان مسائل را حل می کنیم که در اولین گام باید مسکن و بیمه این قشر در اولویت قرار گیرد.
وی در ادامه گفت: مجلس شورای اسلامی حل مشکلات اقشار زحمت کش و رفع موانع توسعه را وظیفه خود می داند و در این راستا تمام تلاش خود را به کار می گیرد.
علوی افزود: ایجاد منطقه آزاد تجاری در کردستان نقطه جهش حمل و نقل در استان خواهد بود و باید زمینه های بهبود کیفیت و کمیت کار در این حوزه فراهم شود.

photo_2016-09-23_00-55-31

photo_2016-09-23_00-55-35

photo_2016-09-23_00-55-41

photo_2016-09-23_00-55-48

photo_2016-09-23_00-55-54


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 469
برچسب ها:
دیدگاه ها