اظهارات سید احسن علوی در مورد اعدام های اخیر در کردستان

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
دوشنبه - 8 آگوست 2016

نماینده مردم سنندج،دیواندره وکامیاران گفت: هر کس درهر لباس و بر هر مبنایی بخواهد جامعه را ناامن کند و فضای رعب و وحشت و ترور را در جامعه حکمفرما سازد قطعا مستوجب محاکمه و مجازات است و این موضوع به هیچ وجه ارتباطی با موضوعات مذهبی ندارد.
سید احسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی درگفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به دستگیری و محاکمه 102 تن از اعضای گروهک تروریستی – تکفیری ” توحید و جهاد” در سنندج و فضاسازی ها و القائات مضحک برخی معاندین مبنی بر محاکمه تروریست های مزبور به سبب سنی بودنشان اظهار کرد: در استان کردستان تفکیک و دسته بندی‌هایی مذهبی وجود ندارد و نباید مسائل امنیتی در این استان را به موضوعات مذهبی پیوند زد.

وی تصریح کرد: کردستان یک استان امن محسوب می شود و همه مردم و ساکنان این استان احساس امنیت و آرامش می کنند.
علوی بیان داشت: نهادهای امنیتی و اطلاعاتی به ویژه در استان کردستان تا زمانی که مدارک واسناد متقن و مستدل در رابطه با اقدامات تروریستی گروهی را در اختیار نداشته باشند نسبت به دستگیری آنها اقدامی را انجام نمی دهند.

وی ادامه داد: من شاهد بودم که در چندین مورد نیز نهادهای امنیتی و اطلاعاتی نسبت به برخی اعضای فریب خورده گروهک های تروریستی با اغماض و رأفت اسلامی برخورد کردند.

نماینده مردم سنندج با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی هیچ فردی بدون د لیل محاکمه و بازخواست نمی شود، گفت: در نظام جمهوری اسلامی حق محوری ، عدالت گستری و اخلاق مداری حاکم است و قطعا اسناد و مدارک متقن و محکمی در رابطه با افرادی که به جرم اقدامات تروریستی و براندازانه دستگیر و محاکمه می شوند وجود دارد.

وی مرتبط کردن موضوع دستگیری و محاکمه اعضای گروه تروریستی تکفیری توحید و جهاد را به مسائل مذهبی غیر قابل باور و پذیرش دانست و بیان داشت: در کردستان افراد زیادی از اهل سنت وجود دارند که به انجام امورمذهبی خود مشغول هستند و مورد احترام نظام نیز می باشند و کسی حق تعرض به آنها را هم ندارد.

علوی تصریح کرد: هر کس درهر لباس و بر هر مبنایی بخواهد جامعه را ناامن کند و فضای رعب و وحشت و ترور را در جامعه حکمفرما سازد قطعا مستوجب محاکمه و مجازات است و این موضوع به هیچ وجه ارتباطی با موضوعات مذهبی ندارد.

وی با اشاره به جرم اعضای محاکمه شده گروهک توحید و جهاد گفت: عمده جرم چند نفری که اخیرا محاکمه شده اند مرتبط با موضوع ترور و به شهادت رساندن دو تن ازعلمای برجسته شیعه و سنی استان کردستان است.

نماینده مردم سنندج با اشاره به حمایت و پشتیبانی بی بی سی فارسی از تروریست های محاکمه شده اخیرتصریح کرد: قطعاَ بی بی سی یک شبکه معاند نظام و جمهوری اسلامی است و همواره نشان داده که از افراد و جریاناتی پشتیبانی می کند که مخالف و دشمن نظام ما هستند و گردانندگان این شبکه در یک جانبه گرایی زبانزدن.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 513
برچسب ها:
دیدگاه ها