اظهارات مهندس علوی در مورد واردات بی رویە خارجی

دسته: آخرین خبرها , اقتصادی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 3 جولای 2016

علوی:

واردات ریل تیشه به ریشه تولید داخلی میزند/ دولت با حمایت همه جانبه از تولید ملی زمینە تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی در کشور در نتیجه رکود حاکم بر اقتصاد و همچنین واردات بی رویه، گفت: واردات ریل تولید آن در داخل را متوقف کرده است.

سیداحسن علوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی در کشور در نتیجه رکود حاکم بر اقتصاد،گفت: واردات بی رویه آن هم در اجناس و کالاهای مشابه تولید داخل اهرم دیگری است که نابودی اقتصاد ملی را رقم زده است.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی،با انتقاد از واردات ریل به کشور،افزود: با وجود توانایی داخلی برای راه اندازی خط تولید ریل استاندارد ،واردات ریل نباید صورت بگیرد.

حمل و نقل ریلی

مطالبه ما از دولت صدور فرمان قطع واردات ریل به کشور است

این نماینده مردم در مجلس دهم،با تاکید براینکه واردات کالاها و محصولات مشابه تولید داخل تیشه به ریشه اقتصاد ما زده است، تصریح کرد:مطالبه ما از دولت صدور فرمان قطع واردات ریل به کشور است.

علوی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی با واردات ریل و امثال آن در تضاد است،افزود: دولت باید با حمایت همه جانبه از تولید ملی بساط رشد اقتصادی و در نتیجه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه واردات باید منوط به جذب تکنولوژی و علم روز دنیا باشد،گفت: تا زمانی که فکری اساسی برای واردات بی رویه صورت نگیرد نمی توانیم آینده خوبی برای اقتصاد تصور کنیم.

علوی با بیان اینکه مشخص کردن کالای دارای اهمیت برای واردات یکی از راهکارهای کمک به اقتصاد و تولید ملی است،تاکید کرد: نباید اجازه بدهیم پول ملی صرف خرید کالایی از خارج شود که مشابه آن در داخل تولید می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بی انگیزگی تولیدکنندگان داخلی نسبت به تولید به علت عدم اطمینان از فروش محصول خود،ادامه داد:درحال حاضر کشورهای تولیدکننده ریل دنیا کمتر از انگشتان یک دست هستند و با ورود ریل ملی به بازار،‌ایران به جمع معدود کشورهای تولیدکننده ریل پیشرفته وارد می‌شود


نوشته شده توسط:modir - 438 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۸۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

*

code