احسن علوی: افرادی به وسیله مرکزنشینان در کردستان مشغول فساد هستند

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی
بدون دیدگاه
پنج‌شنبه - 22 آگوست 2019

افرادی به وسیله مرکزنشینان در کردستان مشغول فساد هستند/کردستان جولانگاه درگیری‌های جناحی و یارگیری‌های عده‌ای شده است
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: سفر رئیس قوه قضائیه به استان کردستان بارقه و امید خاصی در استان ایجاد کرده که افراد فاسد و خائن در استان به وقت خودش به مردم معرفی شوند و با آنها برخورد شود.

سیداحسن علوی ظهر امروز ضمن بازدید از دفتر خبرگزاری فارس استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگاران این رسانه اظهار داشت: در استان کردستان اراده توسعه وجود ندارد یعنی همه مردم طلب توسعه نمی‌کنند.

وی افزود: استان کردستان آوردگاه و جولانگاه درگیری‌های جناحی و یارگیری‌های عده‌ای شده است که مطمئنا با این شرایط کردستان هرگز رنگ توسعه را به چشم نمی‌بیند.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مادامی که عده‌ای جلوی پای کسانی که کار می‌کنند سنگ قرار می‌دهند و برایشان دشمنی ایجاد می‌کنند مطمئنا پیشرفتی در استان حاصل نمی‌شود.

وی گفت: اگر گاها می‌گویم که در استان کردستان کارکردن برای خدا سخت است به این دلیل است که خیلی افرادی هم که در استان برای توسعه و رفع تبعیض و اجرای عدالت مبارزه کردند همیشه دشمنانی از درون خود آن جامعه برایشان به پا خاسته‌اند چون بخشی منافعشان به خطر می‌افتد.

آیت‌الله رئیسی یک امیدواری برای کشور و مخصوصا کردستان ایجاد کرده است

علوی تاکید کرد: آیت‌الله رئیسی در راس قوه قضائیه یک امیدواری برای کشور و مخصوصا برای استان کردستان ایجاد کرده است و شروع و حرکتش هم برای اجرای عدالت و رفع تبعیض و هم برای اینکه فساد را به حداقل برساند جای امیدواری دارد.

وی یادآور شد: سفر رئیس قوه قضائیه به استان کردستان بارقه و امید خاصی در استان ایجاد کرده که افراد فاسد و خائن در استان به وقت خودش به مردم معرفی شوند و با آنها برخورد شود.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: باید همه ما تلاش کنیم که هیچ مدیر و هیچ فردی در استان حاشیه امنی احساس نکند که از موقعیت و جایگاه خود سوءاستفاده کند و با لابیگری و سوداگری به اندوخته‌های مالی خود بیفزاید.

وی ادامه داد: به عقیده من در جایی مثل کردستان با توجه به شرایطی که دارد و وضعیت معیشتی سختی که مردم دارند خیانت به هر شکلی محکوم و مذموم است لذا لازم است همه ما تلاش کنیم تا اگر افرادی که خیانت کرده‌اند و یا در صدد خیانت هستند حتما آنها را معرفی کنیم.

علوی تصریح کرد: بی‌تردید خود بنده به عنوان نماینده مردم هر فردی در هر پست و منصبی که باشد حتما اگر موردی از فساد ببینم و مدرک داشته باشم بدون توجه به اینکه چه شان و مقامی دارد معرفی می‌کنم.

از بین بردن فساد بخشی از توسعه است

وی یادآور شد: یک بخش از توسعه خشکاندن و از بین بردن فساد اداری است وقتی فساد ادارای نباشد خودبخود عدالت و آرامش جایگزین می‌شود که امیدوارم حضور رئیس قوه قضائیه به کردستان منشا حرکت در مسیر خشکاندن فساد باشد.

علوی عنوان کرد: همانطور که سفر سال 88 مقام معظم رهبری به کردستان باعث شد جلوی عده‌ای که با اقتدار کارهای خلاف انجام می‌دادند گرفته شود امروز هم با سفر رئیس قوه قضائیه به کردستان، افرادی که به وسیله مرکزنشینان در کردستان مشغول فساد هستند و مرزها به دست عده‌ای افتاده است هرچه زودتر هدف تیر کمان عدالت قرار گیرند و عدالت به معنای واقعی در کردستان برقرار شود.

وی ادامه داد: پس نه تنها بنده بلکه هر کسی که مدرکی دال بر فساد از هر مدیر، مسوول و فردی دارد می‌تواند ارائه دهد که بررسی و پیگیری شود.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افرادی که در این استان با پشت‌گرمی خاص برخی نهادها در حال فساد هستند باید بدانند که قطعا روزی در پای میز عدالت محاکمه می‌شوند چرا که اگر منابع و سهم و حقی در استان هست متعلق به مردم همین استان است و باید دوباره به مردم استان سپرده شود.

وی تصریح کرد: البته در همین استان مدیران پاکدستی هم داریم که به درستی مشغول خدمت هستند اما در مقابل افرادی را هم داریم که در گذشته خیانت‌هایی کردند و امروز در حال انجام خیانت به مردم این استان هستند ولی بی‌تردید روزی این افراد شناسایی و به دست عدالت تحویل داده می‌شوند.

وی تاکید کرد: بی‌تردید اگر تعارض منافع در بین نباشد خیلی راحت می‌توانیم مسیر توسعه را طی کنیم اما مادامی که تعارض منافع در استان وجود دارد این مشکلات هم وجود دارد.

موضوع توسعه در کردستان به یک معمای بسیار پیچیده تبدیل شده است

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه این مسائل باعث شده است که موضوع توسعه در استان کردستان به یک معمای بسیار پیچیده و معادله‌ای چندمجهولی تبدیل شود.

وی ادامه داد: تمام اقتصاددانان برجسته دنیا معتقد هستند که اگر بودجه داشته باشیم، اگر توزیع عادلانه منابع هم اتفاق بیفتد، اگر رشد اقتصادی هم در آن جامعه وجود داشته باشد مردم آن هرگز احساس خوشحالی نمی‌کنند چون توسعه فقط پول و منابع نیست بلکه زیرشاخه‌های متعددی دارد که همه آنها باید با هم رشد کند.

علوی افزود: بخش زیادی از آیتم‌های توسعه که برای استان‌های دیگر تعریف شده است در کردستان بسیار کم‌رنگ و بی‌ارزش است.

وی گفت: در قدیم چشمان اسبی که چرخ آسیاب را می‌چرخاند را می‌بستند که متوجه نشود که مستقیم حرکت نمی‌کند امروز هم در کردستان عده‌ای جلوی چشمان خود را بسته‌اند و به دور خود می‌چرخند یعنی افق دیدشان بسته است فقط به دور خود می‌چرخند و مانع پیشرفت و توسعه کردستان می‌شوند در حالیکه باید اجازه بدهند افرادی که توانایی دارند کار کنند و بقیه را هم تشویق کنند که کمک‌حال آنها باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در استان‌های دیگر هرچند مس ولین، مدیران و نمایندگان مجلس با هم اختلاف‌هایی دارند اما وقتی حرف منافع استان پیش می‌آید همه همدل و هم‌صدا می‌شوند ولی در کردستان چنین همدلی وجود ندارد و هر مسوولی برای منافع خود تلاش می‌کند نه منافع استان.


نوشته شده توسط:modir - 438 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

*

code