نماینده‌ سنندج: بیمه ورزشکاران پیگیری می‌شود

دسته: آخرین خبرها , ورزشی
بدون دیدگاه
شنبه - 17 نوامبر 2018

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران:

بیمه ورزشکاران پیگیری می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلش شواری اسلامی، گفت: بیمه ورزشکاران برای مجلس مسئله ای جدی و قابل اهمیت است و این مهم را با جدیت پیگیری خواهم کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سید احسن علوی، شامگاه چهارشنبه 23 آبان ماه در مراسم تجلیل و گردهمایی هیات‌های ورزشی استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: حوزه ورزش یک بخش فرابخشی است و باید مورد حمایت تمامی دستگاه‌ها قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های ورزشی دارای مشکل است، افزود: ورزش استان کردستان با وجود تمام کمیت‌ها همیشه توانسته است در میادین ورزشی بدرخشد و این جای افتخار دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلش شواری اسلامی با تاکید بر این مهم که فعالیت شورای عالی ورزش در استان می تواند تاثیرگذار باشد، عنوان کرد: امید است که شورای عالی ورزش در آینده نزدیک بتواند فعال شود.

علوی با بیان اینکه امروزه آسیب‌های اجتماعی در استان بیشتر شده است، افزود: متاسفانه مرزی بودن استان این آسیب‌های اجتماعی را بیشتر کرده است.

وی در ادامه عنوان کرد: 300 میلیون تومان به حوزه ورزش در رشته های مختلف کمک کرده‌ایم اما این کمک سازمان یافته نبوده است.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلش شواری اسلامی، ذکر کرد: بیمه ورزشکاران برای مجلس مسئله ای جدی و قابل اهمیت است و این مهم را با جدیت پیگیری خواهم کرد.

علوی همچنین به ضرورت احداث خوابگاه ورزشی در استان اشاره کرد و گفت: خوابگاه های استان جواب گوی ورزشکاران نیست و مجلس شورای اسلامی برای احداث این مهم حمایت های لازم را انجام می دهد.

در ادامه این نشست رئیس هیئت ورزش های محلی و روستایی کردستان، گفت: بزرگترین جامعه ورزشی در استان مربوط به هیئت ورزش های بومی محلی و روستایی بوده که این نیازمند حمایت بیشتر است .

هوشنگ امینی با اشاره به اینکه یک هزار و 650  روستا با امکانات کم ورزشی در سطح استان وجود دارد، بیان کرد: در سال جاری با کمک مدیر کل ورزش و جوانان کردستان، توانستیم برای 64 روستا خانه ورزش تاسیس کنیم و این برزگترین کار در حق ورزشکاران روستایی بوده است.

وی عنوان کرد: استان کردستان در کشور همیشه حرفی برای گفتن داشته و توانسته است در ورزش محلی و بومی مقام اول تا سوم را کسب کند.

رئیس هیئت ورزش های بومی محلی کردستان، خاطرنشان کرد: در استان کردستان قهرمان و ورزشکار تحصیل کرده زیاد وجود دارد، اما متاسفانه حامی ندارند چرا که اگر مورد حمایت قرار بگیرند به شهرها و کشورهای دیگر نمی‌روند.

وی در پایان یادآور شد: از اول سال جاری توانستیم 15 جشنواره بازی های بومی و محلی را برگزار کنیم که این یک حرکت خوب در راستای شور و نشاط در میان مردم روستاها بوده است.


نوشته شده توسط:modir - 431 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

*

code