بازدید از کارخانه لبنیات سنندج در راستای  سلامت جامعه صورت گرفت

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 27 سپتامبر 2018

بازدید از کارخانه لبنیات سنندج در راستای  سلامت جامعه صورت گرفت

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت:بازدید از کارخانه لبنیات سنندج که طی چند روز گذشته صورت گرفت در راستای سلامت جامعه بوده و دعوتی از سوی مسئولان کارخانه صورت نگرفت.

سید احسن علوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به گزارشات مردمی و نگرانی هایی که در بین مردم در خصوص تولیدات کارخانه لبنیات سنندج به وجود آمده بود بر اساس وظیفه و بدون دعوت قبلی به اتفاق مسئولان اداره صنعت، معدن و تجارت و همچنین علوم پزشکی استان کردستان از این کارخانه بازدید به عمل آمد چرا که تولیدات این شرکت با جان و سلامت مردم ارتباط دارد.

 

وی با بیان اینکه استفاده از افزودنی های غیرمجاز در تولیدات لبنی به صورت مستقیم با سلامت و جان انسان ها بازی می کند، افزود: اگر در این حوزه دقت لازم را نداشته باشیم برای همه جامعه مشکلاتی ایجاد می کند چه بسا که خانوادە های ما نیز در همین شهر در حال زندگی هستند و بدون شک از محصولات این شرکت نیز استفاده می کنند.

 

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با حضور در این کارخانه سعی کردیم گزارش های مردمی را با واقعیت بسنجیم تا در صورتی که واقعیت داشته باشد با آن برخورد قانونی صورت گیرد.

 

علوی یادآور شد: پس از بازدید به این نتیجه رسیدیم که قبلا از مواد افزودنی در تولیدات لبنی شرکت لبنیات سنندج استفاده می شده که عمدتا در محصولات صادراتی نیز بوده است و در محصولات داخلی مقدار این افزودنی ها بسیار کم بوده است که از آنها خواستیم حتی این مقدار کم هم دیگر استفاده نشود.

 

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: سازمان علوم پزشکی نیز موظف شد در راستای وظیفه خود آزمایش های این شرکت را مورد تحلیل قرار دهد و با نمونه برداری در خصوص استفاده از مواد افزودنی در محصولات لبنی اقدام و جلوگیری کند کما اینکه از سوی این سازمان قبلا هم تعدادی از تولیدات این شرکت جمع آوری و امحا شده است.

 

علوی اظهارداشت: از مسئولان این حوزه نیز درخواست کردیم برای ایجاد امنیت روانی بین مردم، مسئول آزمایشگاه ، مسئول کمیته کنترل کیفی کارخانه تغییر کنند و افراد جدیدی در این حوزه بکارگیری شوند تا خیال مردم نیز در این خصوص راحت شود.

 

وی ادامه داد: هدف از این بازدید تنها جلوگیری از بروز خطاهای احتمالی است که امکان دارد صورت گیرد و در هرحوزه ای که لازم باشد نمایندگان مجلس از خواسته های به حق مردم که نماینده آنان هستند دفاح میکنند و در حوزه هایی که تخصص کافی را نیز دارا نباشند حتما از کارشناسان آن حوزه استفاده می شود تا امنیت و سلامت مردم تامین گردد.

 

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این بازدید ها باعث می شود شرکت های تولید که محصولات آنها مستقیم با جان و سلامت مردم سر و کار دارند حواسشان جمع باشد و خطایی را صورت ندهند.

 

علوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما همواره حامی و پشتیبان سرمایه گذاران هستیم اما این حمایت ها باید بر اساس قواعد فنی باشد تا شرکت های تولید تنها با هدف سودجویانه وارد عرصه تولید نشوند.

 

وی با بیان اینکه با بنیاد مستضعفان رایزنی های لازم در خصوص توسعه کارخانه لبنیات سنندج صورت می گیرد، اظهارداشت: انتظار داریم سرمایه گذارانی که به استان کردستان می آیند تولیداتی را به جامعه تزریق کنند که به مردم آسیب نرساند و در راستای سلامت جامعه اقدام کنند.

 

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین همانگونه که به دنبال رفع مشکلات بخش های تولیدی هستیم، تولیدی هایی که به خوبی در حال فعالیت هستند و زمینه ایجاد اشتغال را ایجاد می کنند با طرح های تشویقی مورد حمایت قرار گیرند.

 

گفتنی است چند روز پیش نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی از کارخانه‌ لبنیات سنندج بازید به عمل آورده بود که این شائبه در فضای مجازی ایجاد شده بود که این بازدید با دعوت کارخانه صورت گرفته که سید احسن علوی در این خصوص توضیحات لازم را ارائه داد و این مسئلە را تکذیب کرد.


نوشته شده توسط:modir - 417 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 170
برچسب ها:
دیدگاه ها