عدم کارایی در مدیریت مزاج اقتصادی ایران را بهم ریخته است

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 24 سپتامبر 2018

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس :

عدم کارایی در مدیریت مزاج اقتصادی ایران را بهم ریخته است

سنندج- نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره وکامیاران درمجلس شورای اسلامی گفت: عدم کارایی در مدیریت در کشورما موجب بهم ریختگی مزاج اقتصادی شده است.

سید احسن علوی در گفت و گو با خبرنگا مهر گفت: واقعیت این است که شرایط اقتصادی امروز کشور به گونه ای است که می طلبد تیم اقتصادی هماهنگ باهم داشته باشد متاسفانه نه در دولت قبلی ونه کنونی تیم اقتصادی باهم هماهنگ نبودند.

عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه مطلبی را عنوان می کنند وزیر اقتصاد، کار و بانک مرکزی هر کدام نظرها و مطالب متفاوت از یکدیگر را بیان می کنند و این به سود کشورمان نیست.

وی بیان کرد: تیم اقتصادی دولت نتوانستند به اجماع خوبی دست پیدا کنند و اقتصاد کشور را از شرایط کنونی آن نجات دهند و این باعث مثلا ۶۰ تن سکه وارد بازار شد و و چند نفر میلیاردها تومان خریداری کردند.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه بعد از اینکه این افراد اقدام به خرید کردند، دستگیرشان کردند در حالیکه می بایست درابتدا اجازه این کار به آنها داده نمی شود، این نحوه عملکرد اشتباه و خطایی استراتژیکی است.

علوی با اشاره به اینکه حال این سوال مطرح است چرا این وضعیت نابسامان اقتصادی ایجاد شد و قدرت خرید مردم کاهش یافته است، بیان کرد: مردم هم بیشتر پناه آنها مجلس است اگرمجلس هم کاری نکند به معنای هم سویی آن با دولت و تایید کارهای آنها است.

وی در ارتباط با استیضاح تعدادی از وزرا و حرف و حدیث هایی مبنی براینکه این اقدام نمایندگان در شرایط اقتصادی کنونی نوعی تسویه حساب با دولت است،  اضافه کرد: نمایندگان مردم در مجلس بر اساس یک روال عادی و طبیعی اقدام به استیضاح وزرا می کنند و این بحث اصلا سیاسی نیست وکاملا اقتصادی است.

نماینده‌ سنندج اظهارداشت: بخش کمی از مسائل اقتصادی ما مربوط به شرایط جهانی و نظام بین الملل و تحریم ها است و بیشتر آن عدم کارایی در مدیریت  و نبود مدیریت صحیح در مقاطع مختلف است که باعث شده مزاج اقتصاد ما دچار بهم ریختگی شود.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 145
برچسب ها:
دیدگاه ها