جادە های کردستان هر روز جان یک نفر را می گیرد

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
جمعه - 3 آگوست 2018
جادە های کردستان هر روز جان یک نفر را می گیرد

سنندج- نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: در جادە های کردستان هر روز یک نفر براثر تصادف جان خود را از دست می دهد.

بە گزارش خبرنگار مهر، سید احسن علوی پنجشنبه در جلسە ستاد باز آفرینی شهری استان کردستان کە با حضور وزیر راه وشهرسازی در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، با اشاره به اینکه هر روز یک کشته براثر تصادفات جاده ای و هرهفته یک تانکر سوخت در جاده های کردستان واژگون می شود، گفت: جاده های استان فاقد بزرگراه و آزاد راه است و اکثر آنها عملکرد ترانزیتی پیدا کردند.

وی عنوان کرد: مبحث مذکور باعث شده هر روز حادثه ای و تصادف منجر به فوت و جرح در جاده های استان اتفاق بیافتد.

وی  ادامه داد: کمربندی شهرک بعثت سنندج که در مسیرمحور سنندج به دیواندره واقع شده نیاز به کار کارشناسی و مهندسی در راستای کاهش بار ترافیکی و حذف حادثه خیزی این نقطه دارد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس افزود: ضروری است در مسیر سنندج- دیواندره به سوی کامیاران دو زیرگذر احداث شود  که تردد در مسیر حسین آباد و سراب قامیش تسهیل و ایمن شود.

علوی اظهار داشت: مشکلات کردستان فراوان  نیازمند اعتبارات ویژه و جهشی و  تسریع در اجرا پروژه ها به ویژه در بخش راه و شهرسازی است.

سال گذشته ۳۶۵ نفر بر اثر تصادفات جاده ای در کردستان جان خود را از دست دادند.


نوشته شده توسط:modir - 438 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

*

code