بازار مسکن با اجرای طرح جامع ساماندهی شود

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی
بدون دیدگاه
سه شنبه - 31 جولای 2018

بازار مسکن با اجرای طرح جامع ساماندهی شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس  گفت: باید دولت با ارائه تسهیلات، مسکن سازی را در کشور هدایت کرده و به روش اجاره به شرط تملیک این واحدها را در اختیار نیازمندان قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید_احسن_علوی ، نایب_رئیس_کمیسیون_عمران_مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو درخصوص مولفه های ساماندهی بازار مسکن، اظهارکرد:در تمام سطوح اقتصاد از جمله مسکن با عدم وجود طرح جامع و سند آمایش سرزمین مواجه هستیم که موجب نابرابری های سرزمینی شده است.

وی افزود: در حال حاضر ما 400 تا 500 هزار خانوار آسیب پذیر در کشور داریم که امکان تهیه سرپناه برای خودشان ندارند، لذا ضروری است دولت در این زمینه برنامه ریزی هایی را برای ساخت مسکن صورت دهد.

نایب_رئیس_کمیسیون_عمران_مجلس شورای اسلامی گفت: باید دولت با ارائه تسهیلات دراز مدت، کم بهره و همچنین یارانه مسکن سازی را در کشور هدایت کرده و به روش اجاره به شرط تملیک این واحدها را در اختیار نیازمندان قرار دهد.

علوی بیان کرد:کشور از نظر ساخت وساز واحدهای لوکس دچار مشکل نیست،اما باید درنظرگرفت که چند درصد از مردم با توجه به شرایط اقتصادی کنونی توانایی خرید چنین واحدهایی را دارند.

وی ادامه داد: دولت باید اولویت خود را ساخت واحدهایی قرار دهد که اقشار آسیب پذیر بتوانند از آن استفاده کنند.

نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:هر لایحه ای که در حوزه تامین مسکن و موارد دیگر از قبیل پرداخت مالیات در خصوص اقشار آسیب پذیر به مجلس تقدیم شود، قطعا مورد حمایت و کمک نمایندگان مردم قرار خواهد گرفت.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 105
برچسب ها:
دیدگاه ها