کاهش سود بانکی و سرگردانی نقدینگی بازار مسکن را آشفته کرد

دسته: آخرین خبرها , اقتصادی , سیاسی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 5 جولای 2018
کاهش سود بانکی و سرگردانی نقدینگی بازار مسکن را آشفته کرد
نایب_رئیس_کمیسیون_عمران_مجلس ، با بیان اینکه کاهش سود بانکی و سرگردانی نقدینگی بازار مسکن را آشفته کرد، گفت: بورس و بانک دو اهرم ساماندهی وضعیت اقتصاد کشور با هدایت نقدینگی به سمت تولید هستند.
سید_احسن_علوی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عوامل بر هم زننده نظم در بازار مسکن، گفت: کاهش نرخ سود بانکی و سرگردانی نقدینگی کلان در اقتصاد وضعیت مسکن را آشفته کرد.
🔸نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکنون نقدینگی در کشور از یک تریلیون گذشته است، افزود: سرگردانی حدود یک میلیون و 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی وضعیت بازارهای مختلف اعم از مسکن را نا به سامان کرده است.
🔸ساماندهی بازار مسکن منوط به برنامه مداری دولت در حوزه تجمیع نقدینگی ها است
🔸وی با تاکید بر اینکه ساماندهی بازار مسکن، سکه، ارز و طلا منوط به برنامه مداری دولت در حوزه تجمیع نقدینگی ها است، تصریح کرد: هدایت سرمایه های سرگردان موجود به سمت و سوی تولید یکی از راهکارهایی است که می تواند حباب قیمت ها را از بین ببرد.
🔸این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سرمایه گذاری در امور غیرمولد وضعیت اقتصاد را از حالت ثبات خارج کرده است، گفت: نقدینگی موجود سرگردان در بازار ضمن ایجاد تورم بسیار در جامعه سوداگرانی را برای کسب سود بیشتر ایجاد کرده است.
🔸فرمان اقتصادی کشور از دست دولت خارج و مزاج اقتصاد به هم ریخته است
علوی با تاکید بر اینکه متاسفانه فرمان اقتصادی کشور از دست دولت خارج شده و مزاج اقتصاد به هم ریخته است، افزود: دولت باید در برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت فکری به حال سرمایه های سرگردان کند.
🔸این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بورس و بانک دو اهرم ساماندهی وضعیت اقتصاد کشور با هدایت نقدینگی به سمت تولید هستند، تصریح کرد: تعدیل نرخ سود بانکی نیز یکی از راهکارهایی است که در شرایط فعلی می تواند وضعیت بازار مسکن را از شرایط فعلی خارج کند.
🔸عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با تعدیل نرخ سود بانکی باز هم نقدینگی از سوی بانک ها به سمت تولید هدایت خواهد شد، گفت: تا زمانی که دولت نتواند نقدینگی سرگردان را به سمت تولید هدایت کند وضعیت بدتر شده و تورم بیشتر از قبل نمود پیدا می کند.

نوشته شده توسط:modir - 381 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 27
برچسب ها:
دیدگاه ها