کاهش سود بانکی و سرگردانی نقدینگی بازار مسکن را آشفته کرد

دسته: آخرین خبرها , اقتصادی , سیاسی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 5 جولای 2018
کاهش سود بانکی و سرگردانی نقدینگی بازار مسکن را آشفته کرد
نایب_رئیس_کمیسیون_عمران_مجلس ، با بیان اینکه کاهش سود بانکی و سرگردانی نقدینگی بازار مسکن را آشفته کرد، گفت: بورس و بانک دو اهرم ساماندهی وضعیت اقتصاد کشور با هدایت نقدینگی به سمت تولید هستند.
سید_احسن_علوی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عوامل بر هم زننده نظم در بازار مسکن، گفت: کاهش نرخ سود بانکی و سرگردانی نقدینگی کلان در اقتصاد وضعیت مسکن را آشفته کرد.
?نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکنون نقدینگی در کشور از یک تریلیون گذشته است، افزود: سرگردانی حدود یک میلیون و 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی وضعیت بازارهای مختلف اعم از مسکن را نا به سامان کرده است.
?ساماندهی بازار مسکن منوط به برنامه مداری دولت در حوزه تجمیع نقدینگی ها است
?وی با تاکید بر اینکه ساماندهی بازار مسکن، سکه، ارز و طلا منوط به برنامه مداری دولت در حوزه تجمیع نقدینگی ها است، تصریح کرد: هدایت سرمایه های سرگردان موجود به سمت و سوی تولید یکی از راهکارهایی است که می تواند حباب قیمت ها را از بین ببرد.
?این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سرمایه گذاری در امور غیرمولد وضعیت اقتصاد را از حالت ثبات خارج کرده است، گفت: نقدینگی موجود سرگردان در بازار ضمن ایجاد تورم بسیار در جامعه سوداگرانی را برای کسب سود بیشتر ایجاد کرده است.
?فرمان اقتصادی کشور از دست دولت خارج و مزاج اقتصاد به هم ریخته است
علوی با تاکید بر اینکه متاسفانه فرمان اقتصادی کشور از دست دولت خارج شده و مزاج اقتصاد به هم ریخته است، افزود: دولت باید در برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت فکری به حال سرمایه های سرگردان کند.
?این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بورس و بانک دو اهرم ساماندهی وضعیت اقتصاد کشور با هدایت نقدینگی به سمت تولید هستند، تصریح کرد: تعدیل نرخ سود بانکی نیز یکی از راهکارهایی است که در شرایط فعلی می تواند وضعیت بازار مسکن را از شرایط فعلی خارج کند.
?عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با تعدیل نرخ سود بانکی باز هم نقدینگی از سوی بانک ها به سمت تولید هدایت خواهد شد، گفت: تا زمانی که دولت نتواند نقدینگی سرگردان را به سمت تولید هدایت کند وضعیت بدتر شده و تورم بیشتر از قبل نمود پیدا می کند.

نوشته شده توسط:modir - 412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 124
برچسب ها:
دیدگاه ها