نمایندە کردستان: اکنون برجام در وضعیت آی‌سی‌یو است

دسته: آخرین خبرها , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
یکشنبه - 24 ژوئن 2018

عضو مجمع نمایندگان کردستان: کشورهای اروپایی به تعهدات خود عمل نکنند، ناچار به خروج برجام هستیم

عضو مجمع نمایندگان کردستان با تاکید براینکه اکنون برجام در وضعیت آی‌سی‌یو است، گفت: کشورهای اروپایی به تعهدات خود عمل نکنند، ناچار به خروج برجام هستیم.

عضو مجمع نمایندگان کردستان: کشورهای اروپایی به تعهدات خود عمل نکنند، ناچار به خروج برجام هستیم

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با اشاره به احتمال خروج ایران از برجام اظهار داشت: گرچه از ابتدای این مذاکرات اتفاقات خاصی افتاد و همه مردم امیدوار بودند که به نتایج خوبی دست پیدا کنند اما اکنون برجام در وضعیت آی‌سی‌یو است.

وی گفت: انصافاً در دوره ریاست جمهوری اوباما، مذاکرات درباره برجام، مقداری دیوار بی‌اعتمادی را از بین برد و روابط و تعاملات بانک‌ها و مبادلات تجاری و ارزی بیشتر و روان‌تر شد.

عضو مجمع نمایندگان کردستان تصریح کرد: متأسفانه با آمدن ترامپ و خروج آمریکا از برجام، مشکلات اساسی برای کشور ایجاد و تحریم‌ها مجداداً از آغاز شد، گرچه این اقدام “بدعهدی” آنان را به دنیا نشان داد و بیشتر خودشان متضرر شدند اما ایران به تمام تعهدات خود عمل کرد.

ایران در همه شرایط براساس آموزه‌های دینی و اسلامی خود به جامعه بشریت پایبند است

وی بیان کرد: ایران در همه شرایط به تمام تعهدات و پیمان خود عمل می‌کند و براساس آموزه‌های دینی و اسلامی خود به جامعه بشریت پایبند بوده است.

علوی افزود: رهبر فرزانه انقلاب از همان ابتدا این شرایط کنونی برجام را پیش‌بینی کرده بودند و همیشه به دولتمردان تذکر می‌دادند چراکه دولت آمریکا در طول تاریخ بدعهد بوده اما با این وضعیت نیز، ایران به همه تعهدات خود عمل کرد.

وی اظهار کرد: پس از خروج آمریکا از برجام، ایران به کشورهای اروپایی متکی شد و کشورهای اروپایی نیز ضمن اینکه به ایران حق می‌دهند و می‌دانند که برای پیشرفت خود باید برجام را حفظ کنند، از آن طرف نیز نگران شرکت‌های خود هستند.

عضو مجمع نمایندگان کردستان با اشاره به اظهارات عراقچی تصریح کرد: اگر کشورهای اروپایی به تعهدات خود عمل نکنند، ما نیز ناچار به خروج برجام هستیم اما اگر به تعهدات خود پایبند باشند، ایران نیز همانند همیشه پایبند است.

ایران در برجام به هیچ کشوری باج نداد

وی اضافه کرد: اگر کشورهای اروپایی نیز به تعهدات خود عمل نکنند، بی‌تردید ایران نیز حق خروج از برجام را دارد و جز این راه‌حلی دیگر ندارد گرچه هزینه‌هایی در این راستا کرده است.

عضو مجمع نمایندگان کردستان خاطر نشان کرد: اکنون برجام وضعیت در وضعیت آی‌سی‌یو است و شرایط خاصی ندارد و اگر با تدبیر و بصیرت حل نشود، مشکلات آن بیشتر متضرر کشورهای اروپایی می‌شود.

علوی تصریح کرد: ایران در برجام به هیچ کشوری باج نداد و باج هم نمی‌گیرد و اگر کشورهای اروپایی بخواهند با رویکرد استبدادی و زورگویی برخورد کنند، قطعاً قدرت جنگ نرم و سخت ایران توانایی مقابله با تمام دنیا را دارد و از حق خود دفاع می‌کند


نوشته شده توسط:modir - 412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 94
برچسب ها:
دیدگاه ها