مهندس علوی: دولت عامل گرانی بازار است

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
شنبه - 23 ژوئن 2018

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:
66 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد/دولت عامل گرانی بازار است
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در کل کشور 66 هزار پروژه نیمه‌تمام وجود دارد که برای اتمام آنها 750 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار داشت: تقریبا 66 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که 6 هزار پروژه آن ملی و مابقی استانی است.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورا اسلامی اذعان داشت: برای اتمام این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر 750 هزار میلیارد تومان نیاز است.

علوی افزود: پروژه‌هایی داریم که از سال 82 به حالت تعلیق مانده است ومتاسفانه قیمت‌ها و هزینه‌ها روز به روز بالا می‌رود و قیمت این پروژه‌ها هم گرانتر تمام می‌شود که قدرت دولت به اینها نمی‌رسد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: 320 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در نظر گرفته شده است در صورتیکه ما در کل 50 هزار میلیارد تومان اعتبارا عمرانی نداریم و این مشکلاتی در اجرای پروژه‌ها ایجاد کرده که حدود 10 تا 12 سال زمان خواهد بود.

گرانی بازار نتیجه سیاست‌های غلط دولت است

وی در پاسخ به دلایل گرانی بازار ساختمان، ماشین و ارز نیز گفت: متاسفانه دولت کارهایی انجام می‌دهد که خود را گرفتار می‌کند، یکی از آنها بحث پایین آوردن بهره بانکی است که قطعا مردم پول‌های خود را از بانک‌ها بیرون می‌آورند.

علوی تصریح کرد: مردم پول‌های خود را در مسیر سرمایه‌گذاری منطقی قرار نمی‌دهند بلکه وارد بازار غیرمولد سکه، ماشین و ساختمان می‌کنند به خیال اینکه زودبازده است.

وی همچنین عواقب این کار را که نتیجه سیاست‌های غلط دولت است، عرضه کمتر و تقاضای بیشتر دانست که بازار مسکن گرانتر می‌شود و در مورد بازار سکه و ارز نیز همین گونه است


نوشته شده توسط:modir - 417 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 130
برچسب ها:
دیدگاه ها