اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان ‌برای تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای کردستان

دسته: آخرین خبرها , اقتصادی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
یکشنبه - 20 می 2018

اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان ‌برای تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای کردستان
نماینده مردم سنندج در مجلس گفت: ۸۰ میلیارد تومان به کریدور شمال به جنوب کامیاران و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتصال سنندج به راه آهن کشوری در نظر گرفته شده است.

سید احسن علوی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج، با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای در استان کردستان اظهار داشت: وزیر و معاونین راه و شهرسازی قول داده‌اند تا دو سال آینده سنندج به راه‌آهن کشوری متصل شود و مشاور خارجی آن را طراحی کرده است.
وی گفت: تاکنون چندین بار معاونین راه و شهرسازی به استان آمده‌اند و اعتبارات خاصی را به کردستان اختصاص داده‌اند اما گاهاً مسئولان نامی از این افراد نمی‌برند.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس تصریح کرد: اعتبارات خاصی به شهرستان دیواندره، مسکن مهر دگایران، بهسازی و آسفالت معابر “نایسر” سنندج اختصاص یافته و هم‌اکنون کارها در حال اجرا است.
اختصاص 7 میلیارد تومان اعتبار برای رفع معارض باغات محور کامیاران
وی اضافه کرد: همچنین اعتبارات خاصی به کریدور شمال به جنوب در شهرستان کامیاران اختصاص یافته و 7 میلیارد تومان برای رفع معارض باغات این محور در نظر گرفته شده و در بسیاری از روستاها نیز کارها در حال انجام بوده تا بتوانیم وضعیت کنونی را ساماندهی کنیم اما اجرای این کارها نیازمند همت و همکاری مسئولان استانی است.
علوی افزود: هرچند کمبود اعتبارت وجود دارد اما باید زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای در استان کردستان تقویت شود و بنده نیز از وزیری دفاع می‌کنم که به درد مردم استان بخورد و با زبان کارشناسی با آنها برخورد می‌کنم.
وی اظهار کرد: 80 میلیارد تومان به کریدور شمال به جنوب در شهرستان کامیاران و حدود 100 میلیارد تومان اعتبار برای اتصال سنندج به راه آهن کشوری در نظر گرفته شده است و قول داده‌اند که باز هم این اعتبارات اضافه شود.
برخی از دوستان نمایندگان کارهای بنده را به اسم خود تمام می‌کنند
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر ضرورت تلاش در جهت توسعه استان گفت: باید همه با همه تلاش کنیم تا در کردستان کار عملی انجام شود نه اینکه برخی از دوستان نمایندگان کارهای بنده را به اسم خود تمام و برای خودشان بنرهای تقدیر و تشکر نصب می‌کنند! چراکه مردم این خطه کار می‌خواهند و تظاهر و ریای آنان برای مردم نان و آب نمی‌شود.
وی اذعان کرد: در شرایط کنونی فردگیری و نفرگیری سیاسی هیچ نان و آبی برای مردم کردستان نمی‌شود و باید بدون ریا برای مردم کار کرد.
باید همه مسئولان در جهت رشد و توسعه کردستان تلاش کنند
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس خاطر نشان کرد: خوشبختانه استاندار کردستان نیز فردی دلسوز است و هدف کار کردن دارد و تاکنون کارهایی نیز در بخش سرمایه‌گذاری انجام داده و باید همه باهم وی را کمک و در جهت رشد و توسعه استان تلاش کنیم.
علوی با بیان اینکه مردم کردستان سال‌های سال رنج کشیده‌اند و امروز وظیفه ماست که برای آنها کار کنیم، گفت: بنده در جهت تقویت زیرساخت‌های استان و جذب اعتبارات تمام تلاش خود را می‌کنم و از هیچ تلاشی برای توسعه کردستان دریغ نمی‌کنم.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 160
برچسب ها:
دیدگاه ها