کالای ایرانی باید به سطح رقابت با کالای خارجی برسد

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
یکشنبه - 29 آوریل 2018
علوی:
مسئولین باید حضور پررنگ‌تری در حمایت از کالای ایرانی داشته باشند
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: حضور پررنگ مسئولین درحمایت از کالای ایرانی منجر به فرهنگ سازی و حمایت مردم می شود،کیفیت کالای ایرانی باید به حدی برسد که قابل رقابت با کالای خارجی باشد.

 

احسن علوی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیداحسن علوی،در باره ضرورت پرداختن به شعار سال در حمایت از کالای ایرانی اظهارکرد: مسئولین باید بیشتر در حمایت از کالای ایرانی میدان‌داری کنند. حضور پررنگ مسئولین منجر به فرهنگ‌سازی در بین مردم می شود. صرف سخنرانی، شعار سال محقق نخواهد شد. صداوسیما باید در این زمینه ورود پیدا کند و محصولات ایرانی را تبلیغ کند.

وی در ادامه گفت: تنها تعصب داشتن به کالای ایرانی کافی نیست، بلکه تولیدکنندگان باید کیفیت را بالا ببرند تا به سطحی که مردم انتظار دارند، دست یابیم. کالای ایرانی باید بتواند با کالای خارجی رقابت کند.

علوی افزود: تولید کنندگان باید دقت نظر خود را در کیفیت کالا بالا ببرند تا مردم دیگر به دنبال کالای خارجی نباشند. در این زمینه باید فرهنگ سازی صورت گیرد و به این موضوع توجه شود که ما در شرایطی قرار داریم که برای رشد اقتصادی خود نیاز به حمایت از کالاهای داخلی داریم.

وی با اشاره به اینکه هم تولیدکننده و هم مصرف کننده باید توجه داشته باشند که شعار سال مربوط به هر دو طرف است، بیان کرد: هر دو طرف باید احساس مسئولیت داشته باشند و سخنرانی نتیجه‌بخش نخواهد بود. مجلس نیز باید به جد این موضوع را پیگیری کند و هر سه ماه گزارشی را در این زمینه تهیه کند. روند تحقق شعار سال باید به گونه‌ای باشد تا در کشور به سمتی حرکت کنیم که از تولیدات داخل استفاده بیشتری داشته باشیم.

نماینده مردم سنندج در مجلس گفت: ما اگر تاریخ کره جنوبی را مطالعه کنیم، می بینیم که این کشور در گذشته‌ای نه چندان دور در حال نابودی بوده است اما به دلیل توجه به تولیدات داخل و ایستادگی مردم توانستند کشور خود را به اینجا برسانند. ما نیز باید این اراده را در درون خود ایجاد کنیم اما متاسفانه در کشور ما وابستگی‌هایی به خارجی‌ها دیده می شود. این اراده را سالها قبل از ما گرفته‌اند. اما امروز باید این اراده مجدداً ایجاد شود. افزایش کیفیت و خدمات بیشتر تولیدکنندگان باید القا کننده این موضوع در جامعه باشد.

وی در پاسخ به این سوال که شما چه اندازه کالای ایرانی مصرف می کنید، گفت: من شخصاً به استفاده از کالای ایرانی معتقد هستم. اما در یک خانواده زمان خرید یک جنس سلایق متفاوتی وجود دارد ولی من از اول این اعتقاد را داشتم که سعی کنم از تولیدات داخل بیشتر استفاده کنم.  متاسفانه برخی از تولیدکنندگان اراده کافی برای تولید محصول باکیفیت ندارند. وقتی یک فرد می تواند یک خودروی ایرانی خریداری کند، دلیلی ندارد به سراغ نوع خارجی آن برود، اما وقتی می بیند بعد از چند ماه کالای خریداری شده به مشکل برمی خورد مسلماً جنس خارجی را ترجیح می دهد.

علوی خاطر نشان کرد: ما باید جلوی قاچاق کالا را بگیریم. ما اگر بگوییم که باید بر تولیدات داخل متکی باشیم، اما از طرفی دیگر راه قاچاق را باز کنیم و بگوییم برای آقازاده‌ها قاچاق ایرادی ندارد، به نتیجه‌ای نمی رسیم. نیروهای امنیتی باید به طور جدی در مقابل قاچاق کالا بایستند. ما باید نظارت مضاعفی بر تولیدکنندگان داشته باشیم و کارخانه‌ها را مورد بررسی قرار دهیم تا تحرک و اراده‌ای در کشور ایجاد شود و همه به این نتیجه برسیم که باید در جهت ارتقای کشور گام برداریم.

به گزارش ایسنا،وی در پایان گفت: ای سوال باید در ذهن ما ایجاد شود که در سال 45 که ایران خودرو کار خود را آغاز کرد، خودروسازی کره جنوبی نیز آغاز شد. چرا امروز ما در اینجا هستیم و کره جنوبی این میزان پیشرفت داشته است؟ با شعار و حرف و کنفرانس کار درست نخواهد شد. ما باید کار را جوری پیش ببریم که امیدی برای آیندگان ایجاد شود تا کشور را در شرایط مناسبی به آنها بسپاریم./

 


نوشته شده توسط:modir - 413 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 127
برچسب ها:
دیدگاه ها