علوی: سریال سنجرخان باید توسط نیروهای بومی ساختە شود

دسته: آخرین خبرها , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
شنبه - 31 مارس 2018

مهندس علوی: به شرطی از سریال سنجرخان حمایت مادی و معنوی می کنم که این سریال توسط نیروهای بومی و در داخل استان کردستان تهیه شود

نماینده مردم شریف سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد فرهنگ کردها در تاریخ کم نظیر و بی نظیر بوده، کردها همیشه در صداقت، نوع دوستی و وطن پرستی شهره خاص و عام بوده و هستند.
استان کردستان به عنوان استان فرهنگی نیازمند توجه ویژه است، لذا بر همین اساس تهیه و تولید سریال #سنجرخان در دستور کار ارگان های مرتبط من جمله صدا و سیما قرار گرفت.
صدا و سیما به عنوان صدای مردم رسالتی بس بزرگ بر عهده دارد.
آیا شما از کارگردان غیر بومی حمایت کرده اید؟
در جلسه امروز که به صورت اتفاقی و بنا بر حضور اینجانب در استانداری کردستان دعوت شدم، بعد از شنیدن سخنان اعضای حاضر در جلسه اعلام نمودم که با توجه به زحمات کارگردان بومی استان در گردآوری و شناخت شخصیت سنجرخان حتما از ایشان بعنوان یکی از اشخاص اصلی در تهیه این سریال استفاده شود.
نظر شما به عنوان نماینده مردم در مورد تهیه چنین سریالهای چیست؟ هر قدمی که منجر به شناخت هرچه بیشتر از کردها و فرهنگ غنی این مردم شود قابل تقدیر و ستایش است، تهیه چنین سریالهای می‌تواند در راستای تحقق معرفی استان کردستان به عنوان استان فرهنگی موثر باشد.
آیا شما موافق هستید این سریال در خارج از استان تهیه و تدوین شود؟
شدیدا با تهیه و تدوین این سریال در خارج از استان مخالف_هستم به دلیل اینکه ساخت چنین سریالهای جدا از درآمدهای اقتصادی (هرچند محدود) که برای استان دارد باعث کسب تجربه گرانبهای می‌شود که در آینده هنرمندان ما بتوانند خود نسبت به ساخته چنین سریال‌های اقدام کنند.

مهندس علوی در خاتمه گفت: از تمامی رسانه_ها خواستارم که به رسالت خود که همانا صداقت در گفتار و نوشتار است جامه عمل پوشانند و از انتشار خبرهای خلاف واقع خودداری نمایند و قبل از درج هر مطلبی اول وجدان خود را قاضی کنند.

 

نمایندە مردم شهرستانهای سنندج، کامیاران و دیواندرە در مجلس شورای اسلامی همچنین در دیدار استاندار کردستان با کارگردان سریال سنجرخان بر اهمیت ساخت سریال‌هایی از این دست برای شناساندن کردستان بە دیگر هموطنان تاکید کرد و گفت: ما نیز بعنوان نمایندە مردم از هر کمکی در جهت تولید با کیفیت این سریال دریغ نخواهیم کرد.

سید_احسن_علوی ضرورت توجە بە تکثر زبانی و فرهنگی در ساخت سریال سنجر خان را یادآوری کرد و اظهار داشت: این سریال باید بە نحوی تولید شود کە بتواند نظر مخاطبان برون مرزی را نیز بە خود جلب کند.

وی افزود: سریال سنجر خان کە از‌ شبکە سراسری پخش خواهد شد فرصت مناسبی برای بیان و معرفی فرهنگ مردم کُرد است.

علوی ادامە داد: متاسفانە هنوز بخشی از هموطنان ما، کردستان را با دید امنیتی می‌نگرند و این سریال می تواند در زدودن آن ذهنیت های منفی موثر واقع شود و نقش کردستان و کُردها را در حفظ کشور نشان دهد


نوشته شده توسط:modir - 412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 192
برچسب ها:
دیدگاه ها