قلب تمام کردها در این عید نوروز غمگین است

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
سه شنبه - 20 مارس 2018

تو را که هر چه مُراد است در جهان داری

چه غم ز حال ضعیفان ناتوان داری

به اختیارت اگر صد هزار تیر جفاست

به قصد جان من خسته در کمان داری

قلب تمام کردها در این عید نوروز غمگین است

جنایاتی که رژیم  ترکیه در عفرین مرتکب شده ما را به یاد تراژدی مغولها می‌اندازد که هر کجا قدم می‌گذاشتند جز ویرانی و آوارگی چیزی به جای نمی ماند.

در قرن حاضر با وجود این وسعت از اطلاع رسانی ها، وجود هزاران خبرگزاری آیا سازمان های مدافع حقوق بشر، سازمان ملل و شورای امنیت واقعاً از کشته و آواره شدن این همه انسان بی گناه در عفرین بی خبر هستند؟ چرا سکوت کرده اند؟ تصاویری که از عفرین مخابره می‌شود  قلب هر انسان آزاده ای   را به درد می‌آورد و اگر کرد باشی خون گریه می کنی، با این حال چگونه شده که سازمان‌های به اصطلاح حامی حقوق بشر سکوت معناداری را در پیش گرفته‌اند، منفعت طلبی و بی شرمی تا به این حد؟! امروز در هر کجای این کره خاکی هر انسانی که وضع مردم ستم دیده عفرین را ببیند و صدای برنیاورد باید  به انسان بودن خودش شک کند، روزی صدام حسین در نبود شبکه های خبری گسترده و فضای مجازی مانند امروز جنایتی بس هولناک تر مرتکب شد اما عاقبت ظلم و ستم به کردها او را به جایی کشاند که لانه موشی متعفن پناهگاه او شده بود؛ اردوغانی که همانند صدام حسین دست به قتل عام زنان و کودکان؛ پیر و جوان می زند باید در پس ذهن خود همان سرنوشت را متصور شود،چون بی تردید  تاریخ تکرار میشود .

اینجانب به عنوان یک کرد وخادم ملت در مجلس شورای اسلامی این رخداد جنایتگونه را شدیدا محکوم کرده و از  وزارت امور خارجه می خواهم ، همچون همیشه که یار و یاور ستم دیدگان بوده به یاری این مردم ستمدیده عفرین بشتابد و با ابزار و امکانات دیپلماسی خود فریاد آوارگی این مردم بی پناه را سر دهد.

 

سید احسن علوی

نماینده مردم شریف سنندج،دیواندره و کامیاران


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 244
برچسب ها:
دیدگاه ها