علوی: طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” می‌تواند بی‌نهایت مفید و موثر باشد

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی , سیاسی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 12 مارس 2018

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج در رابطه با طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” اظهار داشت: طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” می‌تواند بهترین طرح باشد. این طرح بسیار خوب و تأثیرگذار است تا همه مسئولانی که به‌دنبال زراندوزی و جمع‌کردن مال دنیا هستند، آشکار شوند و بدانند که این مملکت متعلق به 80 میلیون جمعیت است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس ابراز داشت: امروزه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که بسیاری از مردمان این جامعه در فقر و فلاکت به‌سر می‌برند و عده‌ای قلیلی به گنج قارونی خود می‌رسند و قطعاً این مسئولان باید حساب خود را پس بدهند.
وی با اشاره به فرمایشات حضرت علی(ع) گفت: کسانی که نان حلال در می‌آورند مورد حساب و کتاب هم هستند چه برسد به کسانی که از راه نامشروع و حرام به ثروت و دارایی می‌رسند.
علوی افزود: طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” می‌تواند بی‌نهایت مفید و موثر باشد و راه و روال منطقی آن دنبال شود و مسئولانی که به‌صورت نامشروع اموال برده‌اند، به بیت‌المال بازگردانده شود.
اموال نامشروع مسئولان خارج از “عرف، شرع و قانون” است
وی اظهار کرد: اموال نامشروع مسئولان خارج از “عرف، شرع و قانون” است و باید پس بدهند و اجرای این طرح می‌تواند مانعی برای دیگر کسانی باشد که به‌ فکر دستیابی به اموال نامشروع هستند چراکه در حقیقت این فرصت برایشان فراهم نمی‌شود.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” همانند یک «تابلوی ایست» است که بسیاری از مسئولان فکر و حواس خود را جمع کنند و اگر فردی امروزه مسئولیتی دارد باید به‌فکر خدمتگزاری مردم باشد.
باید طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” اجرا شود
وی با بیان اینکه قانون مسیر و راه درست را به مسئولان نشان می‌دهد و باید همه ما از آن تبعیت کنیم، ادامه داد: باید حتماً طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” اجرا شود و بنده هم جزو چندین نفر اول بودم که این طرح را امضاء کردم.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس خاطرنشان کرد: طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” می‌تواند مسیر روشن‌تر برای آینده جامعه باشد و مسئولان بدانند اگر مسئولیتی به آنان سپرده می‌شود باید شکرگزار نظام و حق‌تعالی باشند که این فرصت برایشان فراهم شده است. مسئولان باید «از خداوند بترسند، خیانت نکنند و به‌فکر خدمتگزاری مردم» باشند چراکه روزی این مسئولیت از آنان پس گرفته می‌شود.
اموال نامشروع مسئولان به هیچ‌وجه قابل بخشش نیست
علوی افزود: به عقیده بنده اموال نامشروع مسئولان به هیچ‌وجه قابل بخشش نیست، حتی اگر هر مسئولی در هر پست و مقام باشد و باید قانون اجرا شود.
وی اظهار کرد: یکی از ارکان نظارتی مجلس این است که باید جلوی فساد گرفته شود و نظارت خود را قوی‌تر کند هرچند در این حوزه از بسیاری از مسئولان گله‌مندی‌هایی داریم و با اینکه خودشان می‌دانند وضعیت کنونی جامعه چطور است اما باز هم بی‌توجه هستند.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با اشاره به حکایتی که «آن را که حساب پاک است از محاسب چه باک است» گفت: این یک واقعیت است که اگر فردی از «راه حلال» به اموالی رسیده باشد اصلاً نگران نیست، هر چند این طرح قوانین و چارچوب خاص خودش را نیز دارد و اگر مسئولی مال و ماشینی هم داشته باشد نباید ادعا شود که این فرد خیانت کرده است.
طرح “اعاده اموال نامشروع” لرزه به اندام مسئولان خیانت‌کار انداخته است
وی عنوان کرد: برخی مسئولان هزاران میلیارد تومان ثروت و دارایی دارند اما وقتی سوابق فرد را بررسی می‌کنید یک کارمند ساده‌ بوده و سئوال اینجاست که این مسئول این دارایی را از کجا آورده و چطور به این اموال دست پیدا کرده است، بنابراین باید این مسائل به‌صورت شفاف و روشن بررسی شود.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس خاطر‌نشان کرد: طرح “اعاده اموال نامشروع” لرزه به اندام مسئولان خیانت‌کار انداخته و آنها را نگران کرده است اما مسئولان پاک، سالم و درست‌کار خم به ابرو نمی‌آورند. به نظر بنده مهم‌ترین قانون مجلس همین اجرای طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” است و معتقدم زمانی مجلس می‌تواند به خرد جمعی احترام قائل شود که این قانون را تصویب و پیگیری کند.
اگر جلوی فساد گرفته شود نصف مشکلات کشور برطرف می‌شود
علوی افزود: فکر می‌کنم اگر در مملکت جلوی فساد گرفته شود نصف مشکلات کشور برطرف می‌شود و طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” می‌تواند نماد مقاومت و مبارزه با فساد باشد، مشروط به اینکه تضمین اجرایی داشته باشد و قوه قضائیه نیز از این طرح پشتیبانی کند.
‌نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس به جلسه چند روز پیش اعضای کمیسیون عمران با آیت‌الله جنتی اشاره کرد و گفت: بنده در آن جلسه طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” را مطرح کردم و از شورای نگهبان تقاضا کردیم که به جد از این طرح پشتیبانی و مصوب شود.
وی تصریح کرد: امیدوارم جامعه به سمتی پیش برود که آینده شفاف و روشنی داشته باشیم و جوانان فارغ‌التحصیل بیکار در کنار اینکه فرصت‌های شغلی کم شده ‌این احساس را داشته باشند که از طرف دیگر با اجرای طرح اعاده اموال نامشروع «عدالت» اجرا می‌شود


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 236
برچسب ها:
دیدگاه ها