لزوم سرعت‌بخشی در ساخت راه‌آهن همدان – سنندج

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 28 فوریه 2018

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس:
وعده ۱۰ میلیارد تومانی روحانی‌ برای توسعه گردشگری کردستان محقق نشد/لزوم سرعت‌بخشی در ساخت راه‌آهن همدان – سنندج
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: وعده رئیس جمهور در زمینه اختصاص ۱۰ میلیارد تومان به توسعه زیرساخت‌های گردشگری کردستان تحقق نیافت.
سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: امروزه صنعت گردشگری و توسعه آن به عنوان یکی از مهم‌ترین صنعت‌های ثروت‌آفرین در جهان مورد توجه قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه رسیدن به اهداف در این حوزه نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم است، گفت: بحث زیرساخت‌های گردشگری تعریف متنوعی شامل، زیرساخت جاده‌ای، اسکان، اماکن گردشگری و …دارد.
رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: حمل و نقل به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در این حوزه در استان کردستان در سال‌های اخیر تا حدودی به آن توجه شده است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد.
علوی در زمینه استاندارد جاده‌های استان هم گفت: زیرساخت‌های حوزه راه که در گذشته ایجاد شده و عملکرد امروز آنها با وضعیت استانداردهایشان همخوانی ندارد.
وی اضافه کرد: جاده‌های اصلی و بین شهری که طی سال‌های اخیر در کردستان احداث و یا در حال احداث است بر اساس استاندارد و نیاز امروز بوده و مشکلی ندارند.
به گفته نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، جاده‌های کردستان معمولی با عملکرد اصلی که نیاز به اصلاح دارد اما این مهم بدون اعتبار امکان‌پذیر نیست.
علوی خاطرنشان کرد: مسیر سنندج ـ مریوان از جمله جاده‌های سطح استان کردستان است که پاسخگوی نیاز امروز بار ترافیکی و ترانزیتی این مسیر نیست که امیدواریم احداث جاده جدید به زودی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
وی تصریح کرد: تسریع در اتمام راه‌آهن همدان ـ سنندج یکی دیگر از نیازهای استان کردستان در بحث زیرساخت‌های حمل و نقل است که البته تحقق آن نیاز به اعتبارات هنگفت دارد و خوشبختانه قول‌هایی در این زمینه از آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گرفته‌ایم.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های حوزه حمل و نقل در استان کردستان با توجه به موقعیت جغرافیایی و صعب‌العبور بودن مسیرها نیاز به اعتبار بیشتری نسبت به استان‌های مسطح دارد، اضافه کرد: با توجه به اقدامات در دست اجرا وعده‌هایی داده شده تا اواسط سال 98 اکثر جاده‌های شریانی استان تکمیل شود.
علوی همچنین توضیح داد: بزرگراه کریدور شمال ـ جنوب که بخش عمده آن در محدوده جغرافیایی استان کردستان قرار دارد، تا پایان امسال تکمیل خواهد شد که اتمام این پروژه‌ها می‌تواند نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری و جذب توریست در کردستان داشته باشد.
وی به وعده تحقق نیافته رئیس جمهور در خصوص اختصاص اعتبار 10 میلیارد تومانی به توسعه زیرساخت‌های گردشگری کردستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه تنها بخش ناچیزی از این اعتبار تحقق پیدا کرده است.
رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: استان کردستان ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه صنعت گردشگری دارد که باید با ایجاد زیرساخت‌های لازم این زمینه را بیش از پیش برای آن فراهم کرد.

http://fna.ir/a4f04h

?پایگاه رسمی مهندس سید احسن علوی

✅ @ahsanalavi

?سایت رسمی مهندس سید احسن علوی

✅ http://ahsanalavi.ir


نوشته شده توسط:modir - 413 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 183
برچسب ها:
دیدگاه ها