علوی:ظرفیت های توسعه کردستان بجای شکوفایی سرکوب می شوند

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
یکشنبه - 11 فوریه 2018

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس:
ظرفیت های توسعه کردستان بجای شکوفایی سرکوب می شوند
سنندج- نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت ها در استانی هم چون کردستان بجای شکوفایی سرکوب می شود.

به گزارش خبرنگارمهر، سید احسن علوی امروز شنبه در جشن بزرگ کارگری و کارفرمایی کردستان ویژه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در سنندج برگزارشد، با اشاره به اینکه یکی از مشکلات و مطالبات اصلی مردم ما اشتغال است، گفت: بیشترین خواسته مردم از ما نمایندگان هم به شغل و دریافت تسهیلات بر می گردد.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۷۷۳ هزار نفر از دانشگاه ها درکشورما فارغ التحصیل می شوند، عنوان کرد: با احتساب شغل های پنهان و شغل هایی که پایدار نیستند بیش از پنج میلیون نفر بیکار در کشور داریم.

وی بیان کرد: بی شک اگر فرصت اشتغال ایجاد نشود هر سال بر تعداد بیکاران ما افزوده خواهد شد.

علوی بر تسهیل محیط کسب و کار تاکید کرد و افزود: چند قانون از جمله بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید داریم که تعدد همین قوانین یکی از مشکلات اساسی جامعه ما شده است.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل اینکه در سطح کارشناسان ادارات ما تفسیر مطلوبی از قوانین نمی شود سرمایه گذارانی هم که به استان می آیند عطای سرمایه گذاری را به لقایش می بخشند با این وجود نسبت به رونق سرمایه گذاری امیدوار هستیم.

وی با اشاره به اینکه شغل متناسب با شخصیت علمی و مدارک دانشگاهیدر جامعه ما وجود ندارد، گفت: متاسفانه افرادی با مدرک دکتری به ما مراجعه کردند و حاضر به کار در نگهبانی هم بودند.

علوی اضافه کرد: معتقدم نسبت به اوایل انقلاب تعصب و غیرت ملی کمرنگ شده است و جای تاسف دارد که ظرفیت ها در استانی هم چون کردستان بجای شکوفایی سرکوب می شود.

وی ادامه داد: قبول داریم در برخی از ادارات ما مدیران بر حسب توانمندی و تخصص انتخاب نشدند و به گونه ای کمتر کسی در جایی متناسب با توانمندی خود فعالیت می کند و این آسیب است.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: در استان تولیداتی وجود دارد و باید مدیران ما از این تولیدات استفاده کنند تا تولید ما رونق گیرد.

علوی با اشاره به اینکه مشکلات کشور تنها توسط یک نفر حل نمی شود، گفت: ما،در دایره قدرت هیچ کاره هستیم و قطعا اصولگرا و اصلح طلب افرادی هستند که به مردم نان برسانند نه نان انها را قطع کنند


نوشته شده توسط:modir - 413 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 200
برچسب ها:
دیدگاه ها