اعتراض شدید مهندس علوی بە ساخت و ساز در آبیدر سنندج

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
یکشنبه - 21 ژانویه 2018

نماینده مجلس: عرصه های ملی باید از دستبرد فرصت طلبان دور بماند
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی قصد ساخت و ساز در عرصه طبیعی کوه آبیدر را دارند، گفت: عرصه های ملی باید از دستبرد فرصت طلبان دور بماند.

سید احسن علوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آبیدر علاوه بر اینکه منابع طبیعی این استان است به عنوان نماد ایستادگی و مقاومت این شهر شناخته می شود و مردم نگاه ویژه ای به آن دارند.
وی افزود: کوچکترین ساخت و سازی در منطقه تفریحی آبیدر آن را نابود می کند و این ثروت ملی بین نسلی که باید برای نسل های آینده محافظت شود، از بین می رود.
علوی تاکید کرد: کسانی که بخواهند تغییر کاربری در طبیعت آبیدر ایجاد کنند به خواست مردم و نماد شهر بی احترامی می کنند ضمن اینکه از طریق مقامات قضایی پیگیر این موضوع هستم چون معتقدم از هرگونه ساخت و ساز در این عرصه باید جلوگیری شود.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این ساخت و سازها با قصد ایجاد رستوران و مکان هایی گردشگری است، گفت: آبیدر ارتباطی با گردشگری ندارد و مکانی برای آرامش مردم است.
وی یادآور شد: اگر قصد، رونق گردشگری است می توانند در مکان هایی همچون پالنگان و صلوات آباد این ساخت و سازها را انجام دهند.
علوی به تماس های مکرر مردم برای پیگیری موضوع ساخت و ساز در آبیدر اشاره کرد و افزود: حساسیت مردم بویژه اهالی سنندج قابل تحسین است چون نه تنها برای آبیدر بلکه برای حفاظت از محیط زیست همیشه حضور دارند.
وی اضافه کرد: مردم همانطور که در زمان آتش سوزی آبیدر به میدان می آیند و هر کدام به سهم خود در خاموش کردن آتش نقش ایفا می کنند امروز هم باید حمایت خود را از آبیدر فراموش نکنند.
این نماینده مجلس در رابطه با راه های پیشگیری از چنین اتفاقی در آینده گفت: باید ستاد اراضی ملی کشور چارچوبی برای آبیدر مشخص کند ضمن اینکه از استاندار کردستان هم می خواهیم که کارگروهی تشکیل دهد تا از تعرض به آبیدر جلوگیری شود.
کوه آبیدر با ارتفاعی حدود 2 هزار و 500 متر به عنوان یکی از تفرجگاه‌های اصلی مردم شهر سنندج به ‌شمار می ‌رود.
در کوهپایه آبیدر، منطقه جنگلی وجود دارد و پارک آبیدر هم محلی برای تفریح بسیاری از مردم این شهر است.
از روز گذشته در محافل خبری و فضای مجازی صحبت هایی از انتقال مالکیت منطقه ای از این کوه به نام ‘هفت آسیاب’ منتشر شد و عکس هایی از فعالیت ماشین های سنگین در این منطقه دیده شد که موجبات نگرانی بسیاری را فراهم کرد و به موضوع مهمی در شبکه های مجازی تبدیل شد.
رئیس شورای شهر سنندج این ساخت و سازها را قانونی اعلام کرد اما علوی نماینده مردم در مجلس شورای معتقد است این فعالیت ها قانونی نیست و باید از طریق دستگاه قضایی از ادامه آن جلوگیری کرد.


نوشته شده توسط:modir - 431 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

*

code