ثبت جهانی هورامان مسیر توسعه گردشگری در کردستان را تسهیل می‌کند

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
سه شنبه - 19 دسامبر 2017

ثبت جهانی هورامان مسیر توسعه گردشگری در کردستان را تسهیل می‌کند

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران گفت: ثبت جهانی هورامان در یونسکو می تواند مسیر توسعه گردشگری در کردستان را تسهیل کند.

?به گزارش ایسنا، در نشست مسئول پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان با نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گزارش آخرین فعالیت‌های پایگاه منظر فرهنگی، تاریخی هورامان ارائه شد.
سید احسن علوی در این نشست با بیان اینکه گردشگری در کردستان دارای پتانسیل‌های بالقوه فراوانی است، افزود: بسیاری از ظرفیت‌های فرهنگی موجود در کردستان می تواند زمینه حضور گردشگران زیادی را از سراسر دنیا در کردستان فراهم کند.

?وی افزود: 300 روستا در برنامه ششم توسعه برای رونق عمرانی و گردشگری گنجانده شده و در این برنامه سهم استان کردستان نیز رعایت شده است.

?عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برنامه های مجلس برای توسعه روستاهای تاریخی در کشور مبتنی بر بافت سنتی خبر داد و گفت: مصالح همسان با بافت تاریخی باید در ساخت و سازها استفاده شود تا علاوه بر ثبات جمعیتی در روستاها زمینه رونق گردشگری فراهم شود.

?علوی به وجود پتانسیل های فرهنگی غنی منطقه هورامان اشاره و خاطرنشان کرد: ثبت جهانی هورامان در یونسکو می تواند مسیر توسعه گردشگری در کردستان را تسهیل کند و با توجه به وجود بخش زیادی از منطقه هورامان در شهرستان های سنندج و کامیاران نمایندگان این شهرستان ها نیز پیگیر این موضوع هستند.

?نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی، همچنین از پیگیری ثبت جهانی هورامان توسط وی و سایر اعضای مجمع نمایندگان استان خبر داد و یادآور شد: در صورت لزوم جلسه ای با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این خصوص برگزار خواهد شد


نوشته شده توسط:modir - 417 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 221
برچسب ها:
دیدگاه ها