حق مرزی باید به آموزش و پرورش کردستان اختصاص یابد

دسته: آخرین خبرها , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
سه شنبه - 12 دسامبر 2017

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس :
حق مرزی باید به آموزش و پرورش کردستان اختصاص یابد
سنندج – نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره وکامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: کل جغرافیای استان کردستان منطقه مرزی است و حق مرزی هم باید به آموزش و پرورش استان داده شود.
به گزارش خبرنگارمهر، سیداحسن علوی امروز پنج شنبه در دیدار با جمعی از نیروها و پرسنل آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج یکی از عوامل تاثیرگذار در انجام هر کاری را وجود انگیزه در نیروی انسانی خواند و گفت: بی شک هر کار و اقدامی برای اینکه خروجی مطلوبی داشته باشد باید عوامل انجام آن کار دارای انگیزه لازم باشند.
وی عنوان کرد: تا زمانی که ارزش هر کاری با معیار پول و اقتصاد ناشی از آن سنجیده شود همواره شاهد وجود ناعدالتی خواهیم بود و تا این مسئله حل نشود کارها به خوبی پیش نخواهند رفت.
وی اظهارداشت: به عنوان نمونه همه از اینکه کشور و منطقه ما زلزله خیز است آگاهی داریم ولی تمام مدیریت بحران ما به تشکیل چند جلسه خلاصه می شود و این امر خود بحرانی است که بحران های بزرگ تری را هم به دنبال خود دارد.
نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز اقتصاد ما از اقتصاد عادلانه به اقتصاد خیانت تبدیل شده است، بیان کرد: متاسفانه درکشورما براحتی میلیاردها تومان پول جابه جا می شود و کسی هم متوجه نمی شود و زمانی که این قضیه نیز فاش می شود عملا بانیان چنین کارهایی از کشور خارج شدند.
علوی با اشاره به اینکه کاهش بودجه کشور بیشترین تاثیر را در کاهش اعتبارات عمرانی دارد، افزود: متاسفانه بودجه سال آینده نسبت به امسال کاهش پیدا می کند.
وی با بیان اینکه بین منابع و مصارف ما در کشور همخوانی و تعادل وجود ندارد، گفت: متاسفانه بدنه دولتی کشورما بسیار بزرگ است و همین باعث می شود بیشترین بودجه کشور صرف حقوق و مزایای کارمندان دولت شود و این در حالی است که در دیگر کشورهای دنیا برای ممانعت ای از بزرگ شدن بدنه دولت بیشتر کارها را به بخش خصوصی واگذار کردند.
وی یکی از دلایل پابرجاماندن مشکلات در کشورمان را پاسکاری معضلات از حوزه ای به حوزه دیگر ذکر کرد و اظهارداشت: متاسفانه در کشورما با روی کارآمدن دولت جدید دست اندرکاران اقدام به انتقاد از دولت قبلی می کنند و این مسئله همواره طی دوره های مختلف همچنان تکرار می شود و این خود آسیب بزرگی است.
نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دلیل بزرگ شدن بدنه دولت مشکلات جدی برای تبدیل وضعیت نیروها اداری بوجود آمده است، گفت: این جای بسی تاسف است که در بین تمامی استان های کشور بیشترین مشکل را نیروهای قراردادی استان کردستان دارند.
وی با بیان اینکه گرفتن حق مرزی برای آموزش و پرورش از کارهایی است که در سطح وزارت دنبال می‌کنم، عنوان کرد: البته این حق مرزی تنها برای معلمان نبوده و می‌خواهیم به گونه‌ای شامل بخش‌های مختلف شود.
نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس بیان کرد: البته این کار سختی است ولی معتقدم کل جغرافیای کردستان مرز است و این حق باید به آموزش و پرورش کردستان داده شود.
نماینده مردم، سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با اشاره به اینکه جهت‌گیری‌های سیاسی به صلاح استان نیست، اظهارداشت: نمایندگان، مدیران و تمام کسانی که در عرصه توسعه استان نقش دارند نباید خود را درگیر مسائل حاشیه ای کنند


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 279
برچسب ها:
دیدگاه ها