کردستان نیازمند استانداری عملگرا است

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
شنبه - 14 اکتبر 2017

استاندار جدید کُردستان باید فردی عملگرا و فارغ از دسته بندی‌های سیاسی و جناحی باشد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفتوگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، اظهار داشت: فرآیند انتخاب استاندار از سوی وزارت کشور با هماهنگی و مشورت با مجمع نمایندگان استان انجام گرفت و بهمن مرادنیا از بین چند گزینه مطرح، منصوب شد.کُردستان نیازمند استانداری عملگرا و دلسوز است
سیّداحسن علوی با بیان اینکه به انتخاب دولت احترام می‌گذاریم، تصریح کرد: استاندار منتخب، در شرایط فعلی استان باید بر اوضاع اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی، احاطه داشته باشد.
به گفته وی، احترام به مردم و نمایندگان آنان، عدم ورود به گردونه سیاسی، عدم وابستگی سیاسی و جناحی و استفاده از نخبگان از جمله مواردی است که استاندار جدید باید به آن توجه داشته باشد.
علوی افزود: با ایجاد رُشد اقتصادی و اشتغال است که استاندار می‌تواند به جایگاه خود ارزش ببخشد و با توانایی خود مقتدرانه عمل کند.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، کُردستان را استانی حساس معرفی کرد و اظهار داشت: کار اجرایی در این استان می‌تواند کار سیاسی را توجیه کند، امّا برعکس آن صادق نیست.
وی به استاندار جدید توصیه کرد با هماهنگ کردن مجموعه مدیریتی استان، وارد دسته بندی‌های سیاسی و جناحی نشود چراکه ورود به این عرصه، کُردستان را از جهش و توسعه و تولید دور نگه می‌دارد.
علوی افزود: مسئول عالی دولت در استان باید فرد دلسوزی باشد که از خود عبور کند و با عملگرایی به فکر توسعه استان باشد.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی از استاندار جدید خواست در پیله افراد اسیر نشود و همراهی و عدم همراهی با دولت، شاخصی برای واگذاری مدیریت‌ها نباشد.
وی با بیان اینکه همه افراد با هر تفکر و سلیقه سیاسی باید به استاندار جدید و به مجموعه مدیریتی استان کمک کنند، افزود: باید همه همت خود را برای جبران عقب افتادگی‌های استان به کار بگیریم، چرا که هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به مردم به ویژه مردم کُردستان نیست.
وی با تأکید بر لزوم پیگیری مطالبات مردم، افزود: دولت باید با دفاع تمام قد از منتخب خود، قدرت اجرایی و سیاسی را به وی واگذار و در بودجه بندی، توجه ویژه‌ای به کُردستان داشته باشد.
وی در پایان مردم کُردستان را مردمی تحول گرا دانست که وابسته به هیچ جناح سیاسی نیستند


نوشته شده توسط:modir - 404 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 200
برچسب ها:
دیدگاه ها