برگزاری جلسه نمایندگان کردستان با معاون وزیر کشور درباره تعیین استاندار

دسته: آخرین خبرها , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
یکشنبه - 8 اکتبر 2017

برگزاری جلسه نمایندگان کردستان با معاون وزیر کشور درباره تعیین استاندار

علوی: معرفی 8 گزینه از سوی نمایندگان کردستان به وزارت کشور برای تعیین استاندار جدید/احتمال معرفی 2 گزینه به هیئت دولت از سوی وزارت کشور برای تصدی استانداری کردستان/درخواست نمایندگان انتصاب استاندار بومی و اهل سنت برای کردستان است/پیش‌بینی زمان معرفی استاندار جدید کردستان

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس با اشاره به جلسه امروز مجمع نمایندگان استان با معاون وزیر کشور گفت: در جلسه امروز، 8 گزینه شامل، 3 گزینه از میان مدیران فعلی استان، 2 گزینه از میان مدیران کُرد و اهل تشیع مرکزنشین و 3 گزینه غیربومی، برای تصدی استانداری کردستان به وزارت کشور معرفی شدند.

سیداحسن علوی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تابناک کردستان با اشاره به جلسه امروز مجمع نمایندگان استان کردستان با اسماعیل جبارزاده، معاون سیاسی وزیر کشور، اظهار کرد: جلسه توجیهی امروز مجمع نمایندگان با معاون وزیر کشور پیرامون تعیین استاندار جدید کردستان بود.

وی با اشاره به انتقال نقطه نظرات نمایندگان استان به وزارت کشور با لحاظ مطالبات مردم کردستان گفت: درخواست نمایندگان این بود که هیئت دولت در درجه نخست، ترجیحاً، انتصاب استاندار بومی و اهل سنت برای کردستان را مدنظر قرار دهد و در مراحل بعدی به فکر انتصاب استاندار بومی اهل تشیع و در نهایت استاندار غیربومی برای کردستان باشد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان کردستان در جلسه امروز 8 گزینه شامل، 3 گزینه از میان مدیران فعلی استان، 2 گزینه از میان مدیران کُرد و اهل تشیع مرکزنشین و 3 گزینه غیربومی برای تصدی استانداری کردستان به وزارت کشور معرفی کرد.

وی گفت: این احتمال وجود دارد که فردا یا پس فردا نامه معرفی استاندار جدید کردستان به هیئت دولت ارسال شود که در این صورت استاندار جدید استان، به احتمال فراوان یا در جلسه فردا یا نهایتاً در جلسه پایان هفته هیئت دولت مشخص خواهد شد.

علوی ضمن تقدیر از وزارت کشور بابت عدم تعجیل در تعیین استاندار جدید و احترام قائل شدن مجموعه وزارتخانه برای نظر مجمع نمایندگان کردستان افزود: یکی از احتمالات درباره تعیین استاندار جدید کردستان این است که از میان 8 گزینه معرفی شده توسط نمایندگان، 2 نفر به دولت معرفی می‌شوند تا در جلسه هیئت دولت یک گزینه از میان آنها به عنوان استاندار معرفی شود.

وی تأکید کرد: این احتمال هم وجود دارد که فردی به عنوان استاندار جدید کردستان معرفی شود که نام وی در میان 8 گزینه معرفی شده توسط نمایندگان هم نباشد.


نوشته شده توسط:modir - 407 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 232
برچسب ها:
دیدگاه ها