تذکر علوی به‌ وزیر راه

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 8 اکتبر 2017

مباحث امنیتی عراق و نقص هواپیماها علل تاخیر پروازهای نجف/مدیریت مسافران در فرودگاه نجف قصه پرغصه شده است
رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که علت تاخیر پروازهای نجف به دلیل امنیت کشور عراق و نقص هواپیماهای ایرانی است اما مدیریت مسافران در فرودگاه نجف نیز به قصه پرغصه تبدیل شده است.
سیداحسن علوی در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تاخیر چندساعته پروازهای نجف به ایران اظهار داشت: علل مختلفی دست به دست هم داده است تا شاهد تاخیرهای چند ساعته در پروازهای نجف به کشور باشیم، یکی از عوامل تاخیر پروازهای به امنیت کشور عراق بر می گردد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عوامل دیگر را باید در داخل کشور جستجو کرد، ادامه داد: از سوی دیگر تعداد پرواز و به عبارتی هواپیماهای ایران کم است و این کمبود حتی با تحویل 9 فروند هواپیمای نو جبران نشده است، در واقع 1200 صندلی کفایت نمی کند.
نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت هواپیماهای کنونی کشور گفت: بسیاری از هواپیماهای کشور دارای نواقصی هستند که تا رفع نقص حتی کوچک، اجازه پرواز به آنها داده نمی شود و باید تاکید داشت که متاسفانه در شرایطی نیستیم که بتوانیم هواپیمای جایگزین در نظر بگیریم تا پروازها با تاخیر مواجه نشود.
این نماینده مجلس با بیان اینکه بیش از استاندارد تعریف شده از هوایپماها استفاده می شود، بیان داشت: برای جبران نواقص تلاش شده است که هواپیماها بیش از سقف مجاز، پرواز داشته باشند، با این حال همچنان شاهد تاخیر در پروازها به خصوص پرواز نجف هستیم و بسیاری از زائران ساعت ها در فرودگاه نجف معطل می شوند.
علوی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با وجودتمام این مشکلات و معضلات تاخیر در پروازها قابل قبول نیست، گفت: البته تاخیر در پروازها تنها منحصر به ایران نیست، در سفر اخیری که به یکی از کشورهای توسعه یافته داشتیم با تاخیر دو ساعته پرواز هواپیماها روبه رو شدیم با این حال به گفته مسئولان آن کشور چنین تاخیری بی سابقه بود چرا که آنها به بهترین ناوگان هوایی مجهز هستند.
این نماینده مجلس تاکید کرد: بنابراین مولفه های زیادی در تاخیر پروازها نقش دارد و تا از امنیت پرواز و مسافر مطمئن نباشیم پرواز صورت نمی گیرد و در عین حال انتظار می رود که مسئولان برای حل تاخیر پروازها تدابیری در نظر بگیرند.
به وزیر راه تذکر خواهیم داد
وی در عین حال با انتقاد از مدیریت مسافران در فرودگاه نجف عنوان کرد: این تاخیرها قابل پیش بینی است وانتظار می رود که مدیران و مسئولان خط هوایی مسافران را از میزان تاخیر پرواز مطلع کنند تا زائر در زمان مناسب به فرودگاه بیایند، با این حساب با قبول تمام مشکلات پروازی عدم مدیریت دراین زمینه قابل قبول نیست.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مدیریت به قصه پرغصه تبدیل شده است، اظهار داشت: هفته جاری نمایندگان کمیسیون عمران را وزیر راه و شهرسازی جلسه ای خواهند داشت که دراین نشست نسبت به تاخیر پروازهای نجف تذکر خواهیم داد.


نوشته شده توسط:modir - 407 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 201
برچسب ها:
دیدگاه ها