علوی: ریتم کنترل بهای اجاره مسکن منظم نیست

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 8 اکتبر 2017

سید احسن علوی:
? ٧٥٠هزار خانه خالی سهم بازار کلان شهر تهران
? ریتم کنترل بهای اجاره مسکن منظم نیست
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه براساس آمار وزارت راه وشهرسازی ۲ میلیون و پانصد ،هفتادهزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد،گفت: ۷۵۰ هزار واحد خالی از سکنه تنها در کلان شهر تهران است.
سید احسن علوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بازار مسکن در کشور،گفت:برای تعادل در بازار مسکن و پرشدن خانه های خالی از سکنه باید تدابیری برای تنظیم عرضه و تقاضای مسکن در کشور مدنظر قرار بگیرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی بازار مسکن این است که تقاضا بالاتر از عرضه در بازار مسکن است،تصریح کرد: یکی از دلایل اساسی مسکوت ماندن بازار مسکن عدم توازن میان عرضه و تقاضای مسکن است.
نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس، افزود: متاسفانه اقشار آسیپ پذیر جامعه از نظر اقتصادی حتی توان خرید یک خانه 50 متری را هم ندارند.
وی ادامه داد: دولت باید با ساختمان های حمایتی ، ساختمان های را به طریق استیجاره ای در اختیار شهروندان قرار دهند تا پس از مدتی به شرط تمدید مستاجران بتوانند واحد مسکونی را از دولت خریداری کنند.
علوی افزود: دولت با ساخت واحدهای 50 متری و تحویل آن به مستاجران با شر ط تمدید برای خانه دار شدن می تواند برای بسیاری از شهروندان بی خانه واحد مسکونی در نظر بگیرد.
نماینده مردم سنندج در مجلس ادامه داد:زمانی که بهره های بانکی کاهش پیدا کرد، بسیاری از افراد مبالغ خود را از بانکها بیرون کشیدند و در بازارهای غیر مولد همچون طلا و سکه و ارز سرمایه گذاری کردند وزمانی که فرد نتواند بهره مناسبی از مبالغ بانکی داشته باشد بطورحتم بر نرخ اجاره و رهن مسکن بطور مستقیم تاثیر می گذارد
وی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،افزود: ما باید بنگاه های اجاره مسکن را فعال کنیم و این بنگاه تنها برحسب نرخ های منطقه ای اعلام شده،بهای اجاره بهای مسکن را اعلام کنند واین در حالی است که ریتم کنترل بر نرخ اجاره مسکن منظم نیست


نوشته شده توسط:modir - 407 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 190
برچسب ها:
دیدگاه ها