جناب بارزانی رهبری باتجربە است می تواند موضوع را هدایت کند

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 28 سپتامبر 2017

جناب بارزانی رهبری باتجربە است می تواند موضوع را هدایت کند
سنندج- نماینده مردم شهرستان های سنندج،دیواندره و کامیاران درمجلس از حرکت چراغ خاموش ترکیه در عراق اظهار نگرانی کرد و گفت: نباید در ارتباط با همه پرسی و استقلال کردستان عراق احساسی برخورد کرد.

سیداحسن علوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تحولات اخیر در اقلیم کردستان عراق گفت: گمان نکنیم این تحولات در یک هفته اخیر ایجاد شده، بلکه برنامه ای است که شاید قدمت آن به 20 تا 30 سال پیش بر می گردد.

وی با اشاره به اینکه این اقدام جزو برنامه هایی بوده که در خاورمیانه برای انجام آن برنامه ریزی شده بود ، عنوان کرد: معقتدم در این مسئله جمهوری اسلامی ایران از نظر اقتدار و توانایی خود نیازی به اینکه احساس خطر کند، ندارد.

وی با اشاره به گفته مرحوم ملا مصطفی بارزانی که هر کُردی در هر نقطه ای از جهان زندگی می کند حتما ایرانی است، بیان کرد: بنابراین یکی از افتخارات تمام کُردها این است که آریایی اند واین نشان می دهد کردها مردمی وطن پرست هستند و به آب و خاک خود احترام می گذارند.

نماینده مردم شهرستان های سنندج،دیواندره و کامیاران درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تمامیت ارضی برای کردها اصلی اجتناب ناپذیر است، افزود: کردُها در هشت سال دفاع مقدس اجازه ندادند یک وجب از خاک کردستان به تصرف دشمن درآید که خود حاکی از این است مردم استان کردستان دلبستگی به آب، خاک و وطن خود دارند و اجازه هیچ گونه تجاوز و تعرضی به دشمن نداده ونمی دهند.

علوی اظهارداشت: به قول گاندی آنهایی که خود فروشی می کنند نان آنها حلال تر از کسانی است که مملکت خود را می فروشند.

بی تردیدجناب مسعود بارزانی می تواند اوضاع را به نحوشایسته مدیریت کند که موجب نابسامانی در منطقه نشود

وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی امروز هیچ حساسیت مهمی نسبت به این موضوعات ندارد،
ادامه داد: بنابه جمله معروف ؛ جلوی وزش و حرکت باد را نمی توانیم بگیریم بلکه باید بادبان های کشتی خود را به گونه ای تنظیم کنیم که در مسیر باد قرار گیرد و تنشی ایجاد نکند.

وی اضافه کرد: فکر می کنم سیاست سیاستمداران ما امروز باید براساس چارچوب خاص درون کشورمان باشد، یکی از نگرانی های ما این است که ترکیه درآینده آشتی کند و در کردستان عراق خیمه بزند و سود و منفعت فراوانی هم از این طریق نصیبش شود گرچه در تاریخ و به تجربه ثابت شده برخی از این کشورها چنین ترفندهایی درمسیر توسعه ملی کشورشان بکارگرفته اند ۰
نماینده مردم شهرستان های سنندج،دیواندره و کامیاران درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: ضرورتی نمی بینم که امروز حساسیت کشورهای دیگر را در درون ایجاد کنیم که سود آنها و ضررما را به دنبال داشته باشد.
وی اظهارداشت: معتقدم سیاستمداران کشور عراق با گفتگو ؛ مصالحه ومفاهمه می توانند این موضوع را بین خودشان حل کنند و کُردها به ویژه جناب مسعود بارزانی که خود رهبرو چریکی با تجربه بوده که سال های متمادی برای استقلال و آزادی تلاش کرده و عمیقا به تک و پاتک آشنایی دارد ؛ می تواند این موضوع را بدرستی هدایت کند که موجب نگرانی در منطقه نباشد ۰
وی عنوان کرد: هیچ حساسیتی نسبت به رفراندوم کردستان عراق در کشورما نباید باشد چون ملت کرد در ایران به تمامیت ارضی پایبند وعلاقمند به نظام و رهبری هستند و می دانند در نظام سیاسی و اجتماعی خود چگونه بازی کنند که موجب ناپایداری مجدد در استان نشود.
نماینده مردم شهرستان های سنندج،دیواندره و کامیاران درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع نیازمند تفکر واندیشه ای عقلایی و سیاسی است که قاعدتا باید حل و فصل شود و بی شک این مسئله برای سیاستمداران و نظریه پردازهایی که در ایران، عراق و ترکیه است قابل حل است .
علوی بیان کرد: با توجه به صدها هزار کشته ای که کردها در زمان رژیم منحوس بعثی دادند فکر می کنم امروز ضرورت ایجاب کند که بیشتر به آنها توجه شود تا از این شرایط سخت نجات پیدا کنند.
وی یادآورشد: تردید ندارم کردهای عراق هم کشور و آب و خاک خود را دوست دارند و برای تمامیت ارضی خود ارزش قائل هستند ونباید پاسخ به آنها از طریق جنگ وجدال و لشکر کشی انجام شود بلکه از طریق مصالحه و برادری این موضوع قابل دفاع است.
وی عنوان کرد: نباید بجای حل مسئله اقدام به پاک کردن صورت مسئله کنیم امروز اگر از نخبه های کرد عراق رییس جمهوری انتخاب میشود ؛ مایه افتخار است نباید این دستاورد را براحتی از دست داد

در آخر اينكه،مردم عزيز حتما اخبار را از طریق سايت و کانال رسمی اينجانب به آدرس
www.ahsanalavi.ir

يا كانال تلگرامي
@ahsanalavi

دنبال كنند و به شايعاتي كه در زمينه هاي مختلف در كانالهاي تلگرامی منتشر می شود توجه نکنند.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 475
برچسب ها:
دیدگاه ها