دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات بازنشستگان تدابیر خاصی بیاندیشد

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
دوشنبه - 18 سپتامبر 2017

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس:

دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات بازنشستگان تدابیر خاصی بیاندیشد

نماینده شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: باید دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات بازنشستگان و سطح پایین حقوق این قشر زحمتکش اجتماع تدابیر خاصی بیاندیشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سیداحسن علوی شامگاه شنبه در دوازدهمین مراسم بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان کردستان که در محل خانه کرد سنندج برگزار شد، اظهار کرد: خانواده به عنوان اساسی‌ترین نهاد و مینیاتوری در جامعه، تربیت انسان‌های بزرگ را برعهده دارد، انسان‌هایی که اثراتش امروز در اجتماع مشهود است.

وی خطاب به بازنشستگان بیان کرد: عظمت کنونی این مملکت، مدیون خدمات شایسته تک تک شما بازنشستگان دلسوز و کاردان است و من امروز با تمام وجود افتخار می‌کنم از این که میان شما اساتید حضور دارم.

این مقام مسوول با بیان اینکه، متاسفانه در حال حاضر شرایط حقوقی بازنشستگان مطلوب نیست، افزود: در سال ۹۱-۹۲ تورم و رکود به اوج خود رسید تا جایی که ۶۷ درصد قدرت خرید بازنشستگان کاهش یافت و چون قدرت خرید نمانده است آسیب‌های اجتماعی در بخش هایی که حقوق و درآمد کفایت نکند، زیاد است.

علوی با اشاره به اینکه در قانون ششم توسعه مقرر شد افرادی که کمتر از ۲ میلیون تومان دریافتی دارند به صورت پلکانی علاوه بر ضریب سالیانه، افزایش حقوق داشته باشند و حقوق آنها به ۲ میلیون تومان برسد و کسانی که بالای دو میلیون دریافت می‌کنند فقط ضریب سالیانه داشته باشند تا اختلاف حقوق در طی پنج سال به حداقل برسد.

وی تاکید کرد: باید دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات بازنشستگان و سطح پایین حقوق این قشر زحمتکش اجتماع تدابیر خاصی بیاندیشد.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، به سخن بزرگان دین اشاره کرد و افزود: برای کسانی که در دنیا از عدالت حرف می‌زنند و خود عامل اجرایی عدالت نیستند، نگرانم.

علوی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کارمند، بازنشسته و مستمری‌بگیر حقوق می‌دهد اما باید در کشور و استان از ظرفیت‌های بخش‌های خصوصی را برای ایجاد توسعه اساسی استفاده کنیم.

وی به پتانسیل‌های استان کردستان اشاره کو‌تاهی کرد و افزود: در استان کردستان در سه معدن طلا استخراج می‌شود با وجود استعدادهای درخشان، نیروی انسانی توانمند اگر بتوانیم این مکان را فارغ از دیدگاه‌های سیاسی مدیریت کنیم، آینده جوانان این مرزو بوم تامین می‌شود.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 270
برچسب ها:
دیدگاه ها