پیشنهاد مهندس علوی برای برون رفت از وضعیت نامناسب بازار مسکن

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اقتصادی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
شنبه - 16 سپتامبر 2017

علوی مطرح کرد:
لزوم اتخاذ تدابیر ویژه برای برون رفت از وضعیت نامناسب بازار اجاره بها
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت نامناسب بازار اجاره بها در سال جاری گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی می تواند در افزایش عرضه مسکن به بازار موثر باشد.
سید احسن علوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت اجاره بها گفت:قاعدتاً بازار معاملات مسکن نیز تابعی از عرضه و تقاضا بوده و باتوجه به اینکه تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن با مشکل روبرو شده تقاضای مسکن اجاره ای بالا رفته است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بالا رفتن تقاضا برای اجاره مسکن در ماه های اخیر به افزایش نرخ اجاره بها در بازار منجر شده است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ساخت مسکن مهر بخشی از تقاضای بازار مسکن را تامین کرد و بخشی از تقاضای انباشته در حوزه مسکن با تقاضاهای جدید همراه شده و باعث گرانی اجاره بها شده است.
علوی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: ساخت مسکن اجتماعی و اجاره به شرط تملیک با توجه به ترکیب جمعیتی کشور باید مدنظر باشد و در این راستا باید اقدامات اساسی انجام شود.
وی افزود:بخشی از اقشار کم درآمد جامعه حتی توانایی پرداخت یک قسط از تسهیلات بانکی در زمینه مسکن را ندارند، بنابراین باید دولت واحدهای مسکونی با متراژ 60 الی 70متر مربع برای این قشر بسازد.
علوی با انتقاد از وضعیت نامناسب بازار اجاره بها در سال جاری گفت:در حال حاضر برخی خانوارها ماهیانه حدود یک میلیون تومان درآمد دارند این در حالی است که حدود نیمی از درآمد مذکور باید صرف هزینه پرداخت اجاره بها شود.
وی ادامه داد:براساس قوانین یکی از وظایف دولت تامین مسکن برای اقشار آسیب پذیر جامعه است بنابراین باید دولت دوازدهم به این مهم توجه جدی کند و طرح های عملیاتی برای خانه دار کردن مردم اجرا کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود:اخذ مالیات از خانه های خالی می تواند در افزایش عرضه مسکن به بازار موثر باشد و بطور طبیعی ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضا به منطقی شدن قیمت خانه در جامعه منتهی می شود.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 294
برچسب ها:
دیدگاه ها