علوی:به انتخاب هر گزینه‌ای برای استانداری کردستان رضایت نمی‌دهیم

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
سه شنبه - 12 سپتامبر 2017

نماینده سنندج، دیواندره و کامیارن در گفت‌وگو با تابناک:

وزارت کشور درباره تعیین استاندار، تاکنون هیچ صحبتی با نمایندگان کردستان نداشته است/استاندار بعدی کردستان باید یک مدیر اجرایی پاک‌دست باشد/به انتخاب هر گزینه‌ای رضایت نمی‌دهیم/پیشنهاد نماینده کردستان به دولت درباره تعیین استاندار

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با ارائه این پیشنهاد به دولت که از جغرافیای کردستان فردی توانمند برای استانداری این استان تعیین شود گفت: استاندار بعدی کردستان هنوز انتخاب نشده و وزارت کشور هم درباره تعیین استاندار، تاکنون هیچ صحبتی با نمایندگان کردستان نداشته است.

سیداحسن علوی در گفت‌‌وگو با خبرنگار تابناک کردستان با اشاره به سخنان وزیر کشور درباره تعیین تکلیف استانداران، اظهار کرد: چنین به نظر می‌رسد که وزارت کشور در بحث تغییر استانداران، کار را در درون مجموعه وزارتخانه آغاز کرده، به این معنی که موضوع را ابتدا با جابجایی برخی استانداران دنبال کند.

وی با اشاره به اینکه برخی گمانه‌زنی‌ها در سطح جامعه درباره وضعیت استاندار کردستان، خیلی جدی نبوده و تنها در حد «یک بحث» حول این موضوع است، گفت: استاندار بعدی کردستان هنوز انتخاب نشده و وزارت کشور هم تاکنون درباره استاندار کردستان هیچ صحبتی با نمایندگان استان نداشته است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگار تابناک کردستان درباره وضعیت اجتمالی استاندار فعلی کردستان تصریح کرد: اگر تصمیم وزارت کشور این باشد که «زاهدی» در دولت دوازدهم هم استاندار باشد و نظر خود وی هم در این موضوع لحاظ شود با توجه به سکونت خانواده در تهران، احتمال دارد «زاهدی» مایل باشد در استانی عهده‌دار این مسئولیت شود که از نظر مسافت به تهران نزدیک‌تر باشد.

وی با اشاره به اینکه وزارت کشور تاکنون درباره جانشین احتمالی استاندار فعلی کردستان هم صحبتی با نمایندگان استان نداشته گفت: حتماً لازم است در این باره جلسه‌ای با حضور همه نمایندگان کردستان برگزار شود.

علوی با اشاره به اینکه استاندار کردستان علاوه بر اینکه لازم است فردی «سیاسی» باشد باید مدیری اجرایی، باتجربه، دلسوز و حتماً پاک‌دست باشد افزود: مجمع نمایندگان استان هم تاکنون جلسه‌ای برای بحث در مورد استاندار آینده کردستان تشکیل نداده، هرچند اعضای مجمع نمایندگان استان قبلاً جلساتی داشته و همه همکاران متفق‌القول بوده‌اند که باید در زمینه انتخاب استاندار بعدی کردستان تا آنجا که در حوزه اختیارات قانونی نمایندگان است و دولت از آنها مشورت می‌خواهد دقت نظر داشته و مصالح مردم شریف استان برای‌شان اولویت نخست باشد.

وی خاطر نشان کرد: دغدغه مشترک نمایندگان کردستان در مجلس، توسعه همه جانبه استان و حل مشکلات مردم با توجه به ظرفیت‌های در اختیار دولت است بنابراین ما به انتخاب هرگزینه‌ای، رضایت نخواهیم داد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط امروز استان، کردستان به استانداری نیاز دارد که آن فرد در درجه نخست از خود عبور کرده و به دور از هرگونه شعارگرایی به این مردم نجیب خدمت کند.

وی با اشاره به اینکه کردستان تا امروز به اندازه کافی قربانی شعارگرایی شده و این رویه ناصواب باید پایان یابد افزود: در پروسه انتخاب استاندار بعدی کردستان هر زمان احساس کنیم بناست فردی به ما تحمیل شود که در مقایسه با استاندار فعلی، توانمندتر نیست، بی‌تردید پیشنهاد ما آن خواهد بود که زاهدی، «فعلاً» ابقا شود.

علوی تأکید کرد: پیشنهاد به ما به دولت آن است که در درجه نخست در جغرافیای استان کردستان فردی توانمند برای سمت استانداری انتخاب شود


نوشته شده توسط:modir - 407 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 279
برچسب ها:
دیدگاه ها