سید احسن علوی از سیاست های پشت پرده‌ گفت

دسته: دانش و فناوری , سلامت , سیاسی , فرهنگی هنری , فیلم و صوت , ورزشی
بدون دیدگاه
جمعه - 13 می 2016

سید احسن علوی از سیاست های پشت پرده‌ گفت؛

پرواز استانبول به‌ سنندج و سرمایه گذاری در ایران خودرو مسکوت ماند

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار کردپرس گفت:چند روز پیش صحبتی با معاون عمرانی وزارت راه داشتم که ظاهرا پرواز استانبول به سنندج تایید نشده و مشکلی برای آن ایجاد شده است.

وی ادامه داد:این پرواز هم دچار همان سرنوشت پروازی شد که با شیوخ امارات قراردادش را بسته بودیم.

وی افزود: پرواز امارات به سنندج هم در حال انجام بود و طرف اماراتی  به کردستان آمد و  در حال بررسی بود که متاسفانه روز بعد پشیمان شد.

علوی خاطر نشان کرد:چه سیاستی پشت این موضوع است درک نمی کنم و نمی دانم که چه کسی این کار را انجام می دهد.به هر ترتیب پرواز استانبول به سنندج در راستای همان سیاست قرار گرفته است.

وی تصریح کرد:به هر صورت این موضوع می تواند خیلی به اقتصاد استان کردستان کمک نماید که امیدوارم در نهایت انجام پذیرد.

نماینده دوره دهم سنندج در مجلس شورای اسلامی در خصوص سرمایه گذاری در ایران خودرو سنندج گفت:سرمایه گذاری در ایران خوردو کردستان هم متاسفانه تا کنون به جایی نرسیده است و آن هم به مانند موضوع پرواز مسکوت مانده است.

علوی به حوزه راه استان اشاره کرد و توضیح داد:رئیس جمهور که به استان کردستان آمدند برای تمام بخش های استان 870 میلیارد اختصاص دادند که بخشی از آن مربوط به بزرگراه میاندوآب-کرمانشاه است.

وی تصریح کرد:این پروژه بخاطر نبود تخصیص هنوز محقق نشده و هر سال 40 ،50 میلیارد بدان تخصیص داده می شود که آنهم مبلغ ناچیز است و با این تخصیص و اعتبارت، بنده تخمین می زنم که 20 سال دیگر این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

علوی با تاکید بر اظافه شدن یک کرسی دیگر به کرسی های پارلمانی در استان کردستان،اظهار کرد:ما به یک کرسی نمایندگی دیگر در استان  نیازمندیم و باید سهمیه کردستان به شش نماینده برسد.

وی ادامه داد:مخصوصا حوزه اتتخابیه سنندج،دیواندره و کامیاران به دلیل گسترگی حوزه انتخابیه به یک کرسی دیگر نیازمند است.

وی افزود:این تغییرات هر ده سال یکبار اتفاق می افتد و ما باید تلاش کنیم استان کردستان را وارد این گردونه نماییم.

 


نوشته شده توسط:modir - 426 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 486
برچسب ها:
دیدگاه ها