علوی: نیازمند آموزش و پرورش قدرتمند هستیم

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
دوشنبه - 4 سپتامبر 2017

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس عنوان کرد:

برای زیر ساخت های فرهنگی نیازمند آموزش و پرورشی قدرتمند هستیم
سنندج- نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: ۳۰درصد از کل بودجه عمرانی تخصیص یافته کشور تامین در حالی که ۴۰درصد افزایش قیمت پروژه ها ناشی از تاخیر و کمبود اعتبارات عمرانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید احسن علوی صبح امروز در آیین افتتاح مدرسه ۱۱ کلاسه روستای آساوله برگزار شد، گفت: برای ورود در مسائل سیاسی نیازمند تقویت زیر بنا های اقتصادی هستیم و برای تقویت زیر بنای اقتصادی می بایست فرهنگ سازی صورت گیرد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس عنوان کرد: به منظور تقویت زیر ساخت های فرهنگی نیازمند آموزش و پرورشی قدرتمند هستیم که برای رسیدن این دستگاه به قدرت باید معلم، تجهیزات و فضای آموزشی فراهم شود.

وی با بیان اینکه در بحث بودجه های عمرانی با مشکل مواجه هستیم ، افزود: تنها ۳۰ درصد از کل بودجه عمرانی تخصیص یافته کشور تامین می شود و این به معنی کمبود فضاهای آموزشی و تفریحی وغیره و بدهکاری به پیمانکاران است.

علوی گفت: ۴۰ درصد افزایش قیمت پروژه ها ناشی از تاخیر در پرداخت و کمبود اعتبارات عمرانی است.

وی بابیان اینکه سیستم حکم رانی کشور ما دارای مشکل است که اکنون جای صحبت آن نیست، افزود: در جلسه دفاع وزرای پیشنهادی در مجلس تعدادی از وزیران برنامه های خود را در حد یک پایان نامه گزارش می کنند در حالی که باید استراتژی وزارت خانه را در نظر بگیرند و یک برنامه مدون و اجرایی به مجلس تحویل دهند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس اظهار کرد: امسال هم دولت نمی تواند رشد ۸ درصدی توسعه را با مشکلات موجود در خاورمیانه محقق کند.

به گفته وی، مشکلات و جنگ در خاورمیانه بر قیمت خرید و فروش نفت در ایران تاثیر می گذارد و ۵.۵ درصد از ۸ درصد توسعه از خرید و فروش نفت امکان می پذیرد.

علوی گفت: استان کردستان ظرفیت خوبی برای توسعه است اما در عین حال می تواند یک تهدید نیز باشد پس هرچقدر سرمایه گذاری در این استان انجام شود به منافع ملی کمک خواهد کرد.


نوشته شده توسط:modir - 407 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 228
برچسب ها:
دیدگاه ها