علوی:مدیرکل ارشاد از نیروهای بومی اهل سنت است

دسته: آخرین خبرها , سیاسی , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
چهار شنبه - 16 آگوست 2017

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد
بخش زیادی از وعده‌های دولت یازدهم در کردستان محقق نشد/عدم دعوت علمای اهل سنت به مراسم تحلیف نوعی کج‌سلیقگی است/مدیرکل ارشاد از نیروهای بومی اهل سنت است
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب استاندار بومی و اهل سنت، بیانیه 10 ماده‌ای و استفاده از نخبگان و فرزانگان کردستان در بدنه و پست‌های مهم کشوری به ویژه در کابینه، از وعده‌هایی بود که آقای روحانی به مردم کردستان داد ولی متاسفانه تحقق پیدا نکرد.

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: در زمینه عدم دعوت از علمای اهل سنت به مراسم تحلیف رئیس جمهور شدیدا اعتراض کردیم البته در بین دولت و مجلس در این زمینه هر کدام دیگری را مقصر می‌دانستند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی در این زمینه با خود رئیس مجلس صحبت کردم که دلیل عدم دعوت از علمای اهل سنت با وجود حضور اقلیت‌های یهودی و همچنین مشارکت بالای مردم کرد و اهل سنت در انتخابات ریاست جمهوری در آن مراسم گفتند، هیچ غرضی در کار نبوده و نبود مکان کافی یکی از مهم‌ترین دلایل عدم دعوت از این عزیزان بوده که البته عذرخواهی می‌کنیم.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته به نظر من این مهم به دلیل کج‌سلیقه‌گی برخی افراد بوده که بدون اینکه دوراندیشی و غرضی در کار باشد این کار صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه معتقدم باید علمای اهل سنت و خاصا از هر استانی به ویژه استان کردستان که بیشترین رای را به روحانی دادند باید در این مراسم حضور داشتند، گفت: متاسفانه با عدم دعوت از علمای اهل سنت بد سلیقه‌گی خود را نشان داند.

علوی در مورد میزان تحقق مطالبات مردم کردستان در دولت یازدهم نیز اذعان کرد: مطالبات مردم کردستان در دولت یازدهم به دو بخش تقسیم می‌شود که بخشی از این مطالبات را خود دولت یعنی شخص آقای روحانی در زمان تبلیغات انتخاباتی خود در قالب‌های مختلف برای مردم عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: انتخاب استاندار بومی و اهل سنت، بیانیه 10 ماده‌ای و استفاده از نخبگان و فرزانگان در بدنه و پست‌های مهم کشوری به ویژه در کابینه از وعده‌هایی بود که آقای روحانی به مردم کردستان داد ولی متاسفانه تحقق پیدا نکرد.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در زمینه شاخص‌های توسعه‌ای مثل جاده‌های روستایی و بهره‌مندی عادلانه استان از سهم آب سدهایی که در استان احداث شده است، آب شرب روستاها و غیره کردستان مشکلات زیادی دارد که البته در این راستا اقداماتی انجام شده، اما به صورت کامل به نتیجه نرسیده و در این زمینه هنوز خلاء‌هایی داریم.

وی اذعان کرد: دلیل به زمین ماندن بخشی از این مطالبات انتخاب برخی مسوولان بود که نباید انتخاب می‌شدند، مشکلات بودجه‌ای و عدم تحقق رشد اقتصادی به دلیل عدیده مانند قاچاق و همراه نبودن تیم اقتصادی دولت بوده است.

علوی ادامه داد: این انتظار را داشتیم که دولت نگاه ویژه‌ای به حمایت از روحانیون اهل سنت داشته باشد که در دوران مختلف به ویژه در طول هشت سال دفاع مقدس و قبل از آن همواره سیبل ترکش‌های ضد انقلاب بوده‌اند.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته در بحث حمایت از روحانیون با حمایت نماینده ولی فقیه در استان اقداماتی انجام گرفته ولی کافی نیست و دولت نیز باید در این حوزه به صورت جدی ورود پیدا کند.

وی به بحث زیرساخت‌های استان نیز گریزی زد و اذعان داشت: توسعه زیرساخت راه‌ها، فرودگاه و افزایش پروازها، برقراری پرواز اقلیم کردستان، ساماندهی مرز و جلوگیری از قاچاق و ایجاد اشتغال برای جوانان از مطالبات جدی مردم کردستان از دولت دوازدهم است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

علوی با بیان اینکه انتظار ما از وزاری دولت دوازدهم اجرای قانون است، گفت: مطالبه جدی مردم کردستان در بحث تخصیص آب، توسعه زیرساخت‌ها و غیره اجرای قانون است و این انتظار را داریم که در مورد استان کردستان روح قانون را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم کردستان به جز اجرای روح قانون انتظار بیشتری از دولت ندارند و در تمام جلساتی که با وزرا داریم همواره این مهم را مطرح می‌کنیم.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید از خود سوال کنیم که اگر روش ما اسلامی و منش ما خدایی است چرا اقتصاد ما باید فقط به سمت قشر خاصی از جامعه برود، اظهار داشت: این منش نظام ما نیست چون منش نظام ما عدالت و برابری و رعایت حقوق شهروندی است.

وی در زمینه سفر جهانگیری به کردستان نیز گفت: نمایندگان تا این لحظه اطلاعی در مورد اهداف این سفر ندارند و چیزی در این زمینه به ما گفته نشده است.

علوی اظهار کرد: سند توسعه استان و چند استان مرزی کشور طی روزهای اخیر با دفاع بسیار خوب وزیر کشور تصویب شد و مجمع نمایندگان استان نیز با هدف عملیاتی شدن این سند حمایت لازم را از وزیر خواهیم کرد.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: حتی اگر 50 درصد این سند عملیاتی شود شاهد توسعه جدی در استان کردستان خواهیم بود.

وی در مورد معرفی مدیرکل جدید ارشاد اسلامی استان نیز عنوان کرد: رایزنی‌های لازم در این راستا انجام شده و حتی حکم انتخاب مدیرکل بومی و اهل سنت را برای ارشاد اسلامی گرفتیم ولی به دلیل عوض شدن وزیر ارشاد این مسأله کمی به عقب انداخته شده است.

علوی خاطرنشان کرد: دو نفر در همین راستا انتخاب و صحبت‌های لازم نیز با آنها انجام شده است و قطعا مدیرکل ارشاد استان یکی از این دو نفر که از نیروهای بومی و از بدنه خود این دستگاه هستند انتخاب خواهند شد.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 301
برچسب ها:
دیدگاه ها