علوی:فنی‌وحرفه‌ای ضعف آموزش در دبیرستان و دانشگاه را جبران می‌کند

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , دانش و فناوری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 27 جولای 2017

فنی‌وحرفه‌ای ضعف آموزش در دبیرستان و دانشگاه را جبران می‌کند
نماینده مردم شهرستان‌هایی سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: نظام آموزشی ما در مقطع دبیرستان و دانشگاه ضعف دارد و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای این ضعف را جبران می‌کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، سیداحسن علوی عصر امروز در آئین افتتاحیه مرحله استانی هجدهمین مسابقات ملی مهارت در سنندج، اظهار کرد: در دنیای کسب و کار نوپای امروزدر رقابت‌ پیچیده بی‌تردید آموزش و عمل باید همدیگر را در یک نقطه ملاقات کنند.
وی خاطرنشان کرد: همانگونه که اگر عرضه و تقاضا در یک نقطه تلاقی پیدا نکند چالش به وجود می‌آید در این حوزه نیز اگر آموزش و عمل به هم نرسند دچار مشکل می‌شویم.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نظام آموزشی ما متاسفانه نظامی خسته‌کننده است و خروجی یک مقطع تحصیلی با مقاطع دیگر ارتباط ندارد.
علوی با بیان اینکه آموزش زمانی ارزشمند است که در میدان عمل ورود پیدا کند، عنوان کرد: ایده باید به عمل تبدیل شود تا ارزش پیدا کند.
وی اظهار داشت: نظام آموزشی چه در مقطع دبیرستان و چه دانشگاه ضعف دارد و آموزش فنی و حرفه‌ای این ضعف را جبران می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه ما با 80 میلیون نفر، 8 میلیون و 500 هزار نفر مستمری‌بگیر و بازنشسته و کارکنان جدید حقوق‌بگیر داریم، گفت: دولت ظرفیت بکارگیری افراد در قالب کارمند ندارد و هر آنچه اعتبار عمومی وجود دارد صرف حقوق اینها است.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در استان کردستان با 150 هزار نفر جمعیت بیکار تحصیلکرده شغل دولتی پاسخگو نیست.
علوی با بیان اینکه فرصت‌های شغلی جدید باید از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌‌ای باید ایجاد شود، گفت: ما متاسفانه اشکالات دیگر هم داریم در نظام بانکی در کشور ترمز داریم.
وی تصریح کرد: نظام بانکی که 22 درصد سود می‌‌دهد چند مشکل ایجاد می‌کند چرا که همین بانک باید خودش 40 درصد سود ببرد و همین امر تورم را به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه کشور ما با تورم رکودی مواجه است، گفت: توسعه پشت فکر بخش خصوصی است و بخش خصوصی از اشتغال و کارآفرینی انجام می‌شود و گرنه با این سبک که الان داریم هیچ وقت مشکل بیکاری 150 هزار نفر جمیعت بیکار حل نخواهد شد.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس نظام آموزشی کشور را نیازمند اصلاح دانست و اظهار داشت: خلع‌الساعه و مقطعی فکرکردن برای جامعه ما توسعه به دنبال ندارد.
علوی اضافه کرد: این هفته فرصت خوبی است که بتوانیم فرهنگ آموزش و فنی و حرفه‌ای را بیش از پیش ترویج دهیم.
وی با بیان اینکه بهره‌وری در ایران 10 درصد و در کشورهای توسعه یافته 70 درصد است، خاطرنشان کرد: کار در اداره برای ما یک ربع ولی در آمریکا و کشورهای توسعه یافته 5 تا 8 ساعت است.
علوی تصریح کرد: باید فرهنگ کار در جامعه ما باید بیش از پیش نهادینه شود، تا بتوانیم به توسعه برسیم.
وی با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته همه مشغول کار و تلاش هستند، اظهار داشت: مجلس در قانون برنامه ششم برای بحث کارآفرینی، فنی و حرفه‌ای توجه ویژه شده است.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: در اعتبارات و بودجه هم توجه خاصی به حوزه کارآفرینی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اشتغال شده است.
علوی خاطرنشان کرد: معتقدیم امروز اشتغال بدون آموزش و عمل امکان‌پذیر نیست و از این رو باید بیش از پیش به این حوزه توجه کنیم.
وی با بیان اینکه تلاش‌هایی در بخش‌های مختلف در زمینه اشتغال و رفع بیکاری انجام می‌شود، گفت: این اقدامات خوب است اما کافی نیست و باید بیش از پیش به این حوزه توجه شود.
وی اضافه کرد: ما یک مجموعه هستیم که همه باید با هم کار کنیم تا بتوانیم اشتغال را رونق دهیم.
وی با تاکید بر اینکه مسئله اعتیاد و طلاق در کشور نگران کننده است، گفت: مسئله اعتیاد در استان هم یک زنگ خطر است و امروز وارد اجرای طرح‌هایی شده‌ایم که اوایل انقلاب وجود داشت.


نوشته شده توسط:modir - 426 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 295
برچسب ها:
دیدگاه ها